چگونه یادداشت‌های حذف شده در آیفون را بازگردانی کنیم

چگونه یادداشت های حذف شده در آیفون را بازگردانی کنیم

یادداشت یا شعری که نوشته بودید را اشتباهاً حذف کرده‌اید؟ نگران نباشید، امروز به شما نحوه بازگردانی یادداشت‌های حذف شده در آیفون و آیپد را نشان می‌دهیم.

اخیراً توجه زیادی به بخش یادداشت‌ها در iOS شده و قابلیت‌هایی نظیر رمزگذاری با کلمه عبور یا اثر انگشت نیز چندماه پیش به آن اضافه شد. با این حال‌ که سایر برنامه‌های یادداشت نویسی مانند Evernote یا Google Keep اغلب قابلیت‌های بیشتری نسبت به برنامه یادداشت پیش فرض اپل به کاربر ارائه می‌دهند اما هنوز هم بسیاری از کاربران برای یادداشت برداری از این برنامه به صورت پیش فرض استفاده می‌کنند.

Top-Features-Of-Notes-App-In-iOS-91-810x455

اگرچه برنامه یادداشت برداری اپل به دلیل ساده بودن مورد ستایش قرار می‌گیرد اما قطعاً بازگزداندن یک یادداشت حذف شده به سادگی فشردن تنها یک دکمه نیست، در زیر مراحل بازگرداندن یادداشت‌های حذف شده را مشاهده می‌کنید:

1- برنامه یادداشت (Notes) را باز کنید.

2- معمولاً برنامه یادداشت آخرین آیتم را بازگشایی می‌کند، اگر اینگونه بود بر روی دکمه بازگشت کلیک کنید.

3- وقتی به صفحه اصلی یادداشت‌ها بازگشتید، در پایین صفحه یک فولدر با نام حذف شده‌های اخیر (Recently Deleted) مشاهده می‌کنید. در اینجا یادداشت‌هایی که در طی 30 روز گذشته حذف کرده‌اید قابل مشاهده است.

4- وارد فولدر ذکر شده شوید، در گوشه بالا سمت راست بر روی گزینه ویرایش (Edit) کلیک کنید.

5- یادداشتی که قصد بازگرداندن آن را دارید انتخاب کنید. در صورتی که بخواهید چندین یادداشت را بازگردانی کنید قابلیت انتخاب چندگانه به صورت همزمان نیز در دسترس است.

6- در گوشه پایین سمت چپ برنامه یادداشت روی گزینه انتقال به (Move To) کلیک کنید. حالا فولدر مقصد را انتخاب کنید یا اینکه فولدر جدید خود را بسازید.

تمام شد! حالا یادداشت مورد نظر شما به آیفون یا آیپد شما بازگشت، فقط به یاد داشته باشید یادداشت‌هایی که حذف شده‌اند پس از گذشت 30 روز به صورت دائمی حذف می‌شوند و قابل بازگردانی نیستند.