هواوی در حال ساخت گوشی خمیده؛ آیا Mate S2 در راه است؟

هواوی در حال ساخت تلفن خمیده،احتمالا Mate S2

اگر در خرید لوازم مختلف به خاص بودن اهمیت ویژ‌ه‌ای می‌دهید، حتما تلفن‌های خمیده سری جی فلکس LG، تلفن‌های اج سامسونگ، بلک بری پاسپورت و محصولاتی با ویژگی‌های خاص توجه شما را به خود جلب کرده‌اند. در واقع خاص بودن تلفن هوشمند به نسبت مشخصات از اولویت بالاتری نزد شما برخوردار است.

ابتدا کمپانی ال جی با معرفی سری جی فلکس خود گامی در تولید تلفن‌هایی با صفحه نمایش منحنی برداشت و سپس سامسونگ با تولید نسخه اج از سری نوت و S خود توجه خریداران را جلب نمود. این کمپانی کره‌ای تاکنون در این زمینه موفقیت خوبی را پشت سر گذاشته است. از ژانویه سال قبل نیز خبر هایی پیرامون تلاش های LG در این عرصه به گوشمان رسید، اما تاکنون نه تلفنی رونمایی شده و نه خبری به صورت رسمی به بیرون درز کرده است.

اخیرا نیز کمپانی چینی Vivo، تلفن XPlay 5 را که از دو طرف خمیده است را ارائه کرد که خیلی زود با گلکسی S6 edge plus مقایسه شد اما احتمالا به صورت بین المللی عرضه نمی‌شود. یکی دیگر از محصولاتی که با صفحه نمایش از دو طرف خمیده – Dual curved Screen – عرضه شده، تلفن PRIV از بلک بری است که به خاطر کیبورد سخت افزاری و خاص خود محبوب شده است.

حال طبق گزارش‌ها یک کمپانی چینی دیگر در حال تدارک تلفن خمیده جدیدی است، این بار کمپانی بزرگ تر از Vivo – هواوی! یکی از لو دهنده‌های با سابقه و متصل به هواوی که همیشه اطلاعات معتبری را برایمان ارسال کرده است، اخیرا اعلام کرده که هواوی به احتمال زیاد تلفن خمیده خود را به زودی وارد بازار خواهد کرد. در این گزارش آمده است که تلفن خمیده هواوی با گلکسی S7 edge سامسونگ تفاوت دارد، اما هنوز نمی‌دانیم دقیقا منظور این جمله چیست؛ شاید دو طرف خمیده به جای چپ و راست در بالا و پایین قرار گرفته‌اند! و یا تلفنی مشابه با سری جی فلکس ال جی طراحی شده است.

این لو دهنده همچنین ادامه می‌دهد که این دستگاه احتمالا نسل دوم هواوی Mate S خواهد بود. اگر به خاطر داشته باشید این تلفن جزء محصولات با کیفیت و قدرتمند این کمپانی بود و اولین تلفن هواوی با صفحه نمایش حساس به فشار به حساب می‌آید؛ هواوی این فناوری را جهت رقابت با تاچ سه بعدی آیفون 6s اپل در محصول خود قرار داد.

تاکنون متوجه شده‌ایم که هواوی معمولا فناوری و قابلیت‌های جدید و خاص خود را در سری Mate S خود قرار می‌دهد و اگر اولین محصول خمیده این کمپانی در نسل دوم از این سری قرار گیرد آنچنان غافلگیر نخواهیم شد. از آنجایی که استقبال جهانی از گلکسی S7 edge بسیار مناسب بوده، هواوی دلایل کافی جهت عرضه نسخه خمیده از تلفن‌های خود را دارد.

اگر همه این پیش بینی و شایعات درست باشد، احتمالا تصاویر و اطلاعات بیشتری در تابستان پیش رو منتشر خواهند شد و پرده برداری رسمی از این محصول در اوایل سپتامبر اتفاق خواهد افتاد. در صورت انتشار هرگونه خبر در این زمینه آن را با شما عزیزان به اشتراک خواهیم گذاشت.