گوشی هوشمند 4 دلاری هندی در راه بازار

گوشی هوشمند 4 دلاری هندی در راه بازار

حق دارید اگر تصور کنید خبر تولید گوشی هوشمند 4 دلاری رؤیایی بیش نیست اما ظاهراً این خبر واقعیت دارد و طبق گزارش ایندین اکسپرس، گوشی بسیار ارزان قیمت Freedom 251 از 30 ام ژوئن در تعدادی حدود 200 هزار دستگاه راهی بازار می‌شود.

طبق جزییاتی که اعلام شده است، در این گوشی یک صفحه نمایش 4 اینچی با رزولوشن 960*540، یک پردازنده 4 هسته‌ای با قدرت 1.3 مگا هرتز، 1 گیگابایت رم، 8 گیگابایت حافظه داخلی، دوربین عقب 8 مگاپیکسلی و دوربین جلوی 3.2 مگاپیکسلی قرار دارد و این گوشی از سیستم عامل اندروید 5.1 استفاده می‌کند.

اگرچه هنوز شک و تردید هایی درباره این محصول وجود دارد، مدیر عامل شرکت Ringing Bells اذعان داشته که این کمپانی در حال حاضر بر روی هر گوشی ضرر می‌دهد اما امیدوار است این ضرر در فروش عمده جبران شود و اگر این قمار جواب دهد می‌تواند بازار تلفن‌های هوشمند را با تغییرات همراه کند. در حال حاضر که حتی پرداخت هزینه برخی از مقرون به صرفه‌ترین گوشی‌های موجود در بازار هم برای برخی از مردم هند به ویژه ساکنین روستاهای این کشور، ممکن نیست این گوشی 4 دلاری به اندازه کافی ارزان است که برای تمام اقشار هندی قابل دسترس باشد و تکنولوژی را همگانی‌تر کند. اما مسئله مهم این است که آیا این گوشی به اندازه کافی خوب است یا خیر؟ زیرا یک تجربه وحشتناک می‌تواند مردم را به طور کلی نسبت به یک مفهوم نا امید کند و دیگر در آن حالت مهم نیست قیمت یک محصول تا چه حد وسوسه انگیر باشد.