تم تیره به آی او اس 10 خواهد آمد؟ منتظر یک به‌روزرسانی جذاب از اپل باشید

تم تیره آی او اس 10

با نزدیک شدن به کنفرانس توسعه دهندگان اپل (WWDC 2016) صحبت‌ها در خصوص آی او اس 10 ، به‌روزرسانی بزرگ سیستم‌عامل آی او اس بیشتر و بیشتر می‌شود. اپل قرار است طی این کنفرانس از نسخه‌ی جدید سیستم عامل موبایلی خود رونمایی کند و احتمالاً نسخه‌ی پیشنمایش آن را نیز در اختیار توسعه دهندگان خود قرار دهد. به نظر می‌رسد که کمپانی اپل سیاست جدیدی را در دستور کار خود قرار داده است تا ما بر خلاف آی او اس 7 تا قبل از انتشار هیچ اطلاعاتی در خصوص این به‌روزرسانی بزرگ نداشته باشیم.

با این حال انتظار می‌رود که اپل بخش‌های مختلف نرم افزاری، بهره وری انرژی و قدرت و کارایی این سیستم عامل را بهبود بخشیده و همچنین ویژگی‌های جدیدی را نیز به آن اضافه کند. در این میان وب‌سایت MacRumors تصویر مفهومی را از نسخه‌ی آینده سیستم عامل آی او اس منتشر کرده است که این هندست را در Dark Mode و یا حالت تیره نمایش می دهد.

به زبانی ساده این ویژگی سیستم عامل شما را با حالت تیره رنگی به نمایش در می‌آورد. اگر از آن دسته کاربرانی هستید که با تم سفید رنگ محصولات اپل رابطه‌ای برقرار نمی‌کنید، این تم می‌تواند تغییری مثبت برای جذب شما باشد. علاوه بر آن وجود چنین تمی استفاده از گوشی هوشمند و تبلت را در شب و یا در محیط‌هایی با نور کم آسان‌تر از گذشته خواهد کرد؛ چرا که فشار کمتری به چشم‌های شما وارد خواهد شد. همچنین این حالت تیره می‌تواند به اپلیکیشن‌های اختصاصی اپل نیز ورود پیدا کند تا از این حالت در اپلیکیشن‌ها نیز بهره ببرید.

ios

هرچند که این یک تصویر مفهومی است؛ اما اگر اپل این حالت تیره را همراه با آی او اس 10 عرضه کند، قادر است نزد طیف گسترده‌ای از کاربران و مصرف‌کنندگان به محبوبیت برسد. همچنین با توجه به تأخیر بسیار زیاد گول در عرضه به‌روزرسانی جدید سیستم عامل اندروید، این سیستم عامل فرصت مناسبی را برای شکست گوگل و مطرح کردن خود نزد کاربران گوگل خواهد داشت.