آی او اس 9 بر روی 84 درصد از موبایل‌های اپل؛ شرم سازی اندروید مارشمالو!

آی او اس 9 بر روی 84 درصد از موبایل‌های اپل؛ شرم سازی اندروید مارشمالو!
MIZBANFA

اپل برخلاف بسیاری از کمپانی‌ها از ابتدای فعالیت‌‌اش ثابت کرده که به کاربران دیوایس‌های خود ارزش زیادی قائل است و از همین رو به مشتری مداری معروف شده است. برای مثال این کمپانی نسخه‌های جدید آی او اس را برای آیفون‌ها و آیپد هایی که چند سال از عرضه آنها می‌گذرد بدون هیچ بهانه‌ای ارائه می‌کند، در حالی که تولید کنندگان اندرویدی حتی از انتشار نسخه‌های جدید اندروید برای گوشی‌های تولید سال گذشته خود نیز سر باز می‌زنند و یا در نهایت یک آپدیت پر از اشکال روانه دیوایس‌های کاربران خود می‌کنند!

به تازگی اپل در صفحه مخصوص توسعه دهندگان خود مدعی شده که در حال حاضر بیش از 84 درصد از آیفون‌ها و آیپد‌ها آی او اس 9 را اجرا می‌کنند و تنها 11 درصد از آنها نسخه 8 و 5 درصد نیز نسخه‌های قدیمی تر این سیستم عامل را با خود به همراه دارند. اگر آی او اس 9 به افزایش کاربران خود ادامه دهد، انتظار می‌رود تا کنفرانس توسعه دهندگان اپل WWDC که در میانه ژوئن برگزار می‌شود، iOS 9 بیش از 90 درصد از ای‌دیوایس‌ها را در بر بگیرد.

آی او اس 9 بر روی 84 درصد از موبایل‌های اپلاین در حالی است که اندروید مارشمالو که چندین ماه از انتشار آن می‌گذرد تنها توانسته در 4.6 درصد از گوشی های و تبلت‌های اندرویدی به اجرا در آید. با این حال این مشکل از سمت گوگل نیست و همانطور که می‌دانید نکسوس‌ها در سریع ترین زمان ممکن به روز رسانی‌ها را دریافت می‌کنند.