iOS 9 رونمایی شد:مولتی تسکینگ، تقسیم صفحه نمایش و دستیار سیری باهوش تر

ios 9
ios 9

امروز کنفرانس WWDC اپل برگزار شد و در جریان این مراسم اپل از iOS 9 رونمایی کرد.نسخه آزمایشی iOS 9 ماه بعد آماده استفاده عموم خواهد بود و بعد از آزمایش های لازم، به صورت یک به روز رسانی رایگان پاییز سال جاری منتشر خواهد شد.در این مطلب با چند ویژگی آی او اس 9 آشنا خواهید شد.

 

Siri(سیری)

اپل در این نسخه سیری را همیشه فعال صدا می زند،این دستیار صوتی در iOS 9 همیشه آماده است و قبل از اینکه سوالی از آن بپرسید به کمک شما خواهد آمد.(دقیقا مثل Google Now در اندروید  M)  سیری تمام فعالیت کاربر  را در طول روز دنبال می کند و زمانی که لازم باشد به کمک فرد خواهد آمد.

iOS 9 Siri
iOS 9 Siri

این دستیار دیجیتال چشم از روی ایمیل ها و یادداشت های شما بر نخواهد داشت و لجظه به لجظه آنها را دنبال می کند.

اگر ترافیک در جاده ای که شما را به قرار ملاقاتتان می رساند مشاهده کند به صورت کاملا هوشمند به شما اطلاع خواهد داد تا برای رسیدن به مقصد زودتر حرکت کنید.

iOS 9 Siri
iOS 9 Siri

حال سیری روی صفحه خانه به صورت زنده(مانند کورتانا)شما را از اخبار، اپلیکیشن ها، مخاطبین و غیره مطلع می سازد.

iOS 9 Siri
iOS 9 Siri

Multitasking(چند وظیفه گی)

بالاخره  در این نسخه مولتی تسکینگ چند پنجره ای به iOS آمده است.قابلیت مولتی تسکینگ آی او اس 9 شباهت زیادی به تقسیم پنجره ها در ویندوز دارد. اما این ویژگی فعلا برای ایپد در دسترس است و کاربران آیفون باید همچنان در انتظار این ویژگی بمانند.

ios 9 multi tasking
ios 9 multi tasking
ios 9 multi tasking
ios 9 multi tasking

Maps(نقشه)

اپل نقشه خود را برای حمایت از حمل و نقل عمومی به روز رسانی کرد و نقشه اپل از این به بعد هرچیزی را مانند مسیر های اتوبوس،امکان مسیریابی بین ایستگاه های مختلف و تمامی خطوط مترو را پوشش می دهد.هر کجا که قصد رفتن به آنجا را داشته باشید تنها با یک اشاره قابل مشاهده است. همچنین در نقشه تمامی مکان هایی که از سیستم پرداخت اپل پشتیبانی می کنند علامت گذاری شده است.

 

iOS 9 Maps.jpg
iOS 9 Maps.jpg

 

منبع:gsmarena