آیفون 7، سریع‌تر از لپ تاپ مک بوک ایر!

اپل به عادت هر ساله خود، امسال نیز گوشی هوشمند جدیدی را در ماه سپتامبر رونمایی کرد. خانواده آیفون 7 تشکل از دو گوشی آیفون 7 و آیفون 7 پلاس محصولاتی هستند که اپل همراه با رونمایی از آن‌ها، تازه‌ترین دستاوردهای خود را نیز در معرض دید علاقه‌مندان به تکنولوژی قرار داد. اینک دو گوشی جدید خانواده آیفون 7 اپل را می‌تواند یکی از قطب‌های اصلی بازار موبایل در سال جاری دانست. اما بد نیست کمی در خصوص قدرت و عملکرد این دیوایس به گفتگو بپردازیم.

اصلی‌ترین پیشرفت آیفون 7 در زیر قاب این گوشی برخواسته از کوپرتینو است. این گوشی هوشمند از یک چیپست جدید A10 Fusion بهره می‌برد که در مقایسه با آیفون 6 اس دو هسته‌ای، دارای دو هسته پردازشی بیشتر است. همانطور که در بنچمارک‌های گرفته شد در آنتوتو نیز می‌توان مشاهده کرد، باید گفت که این محصولات نسبت به نسل گذشته خودشان قدرت به مراتب بالا‌تری را در اختیار خواهند داشت و موفق به ثبت امتیازات بسیار بالایی شده‌اند.

به هر حال به نظر می‌رسد کار ما با این چیپست هنوز تمام شده نیست! یادداشتی از سوی جان گرابر در خصوص عملکرد آیفون‌ها در امتیازات به دست آورده در گیک‌بنچ منتشر شده است. به عقیده وی نه تنها امتیازات به دست آمده در حالت تک هسته‌ای و چند هسته‌ای آیفون 7 مهر تاییدی بر فرمانروایی آن‌ها بر سایر گوشی‌های هوشمند بازار است؛ بلکه این محصول از سایر محصولات کمپانی اپل نظیر لپ تاپ های مک بوک ایر نیز قدرتمندتر ظاهر شده است.

iphone-7-display-640x436اینک در اینجا تصور می‌شود که شاید به جهت کوچک بودن گوشی‌های هوشمند، هیچگاه آن‌ها نمی‌توانند به قدرت یک لپ تاپ برسند. اینک گرابر عنوان می‌کند که آیفون 7 را می‌توانیم در پردازش تک هسته‌ای و دو هسته‌ای تا حدودی قدرتمندتر از مک بوک ایر سال 2015 بدانیم. علاوه بر گرابر، شخص دیگری به نام مت مریسکا نیز با ارسال یک توییت عنوان کرده است آیفون 7 موفق به شکست مک بوک پرو 2013 گران قیمت در پردازش تک هسته‌ای شده است. در حالی که بدیهی است آیفون را نمی‌توانیم جایگزین یک لپتاپ بدانیم ولیکن نتایج به دست آمده نشان می‌دهد که اپل تا چه حد بر روی توسعه چیپست سری آ ARM خود پافشاری می‌کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید