آیفون 7 با یک کلید خازنی از راه می‌رسد

آیفون 7 با یک کلید خازنی می‌آید
گزارشی در چند ماه پیش منتشر شد که نشان می‌داد آیفون 7 از یک کلید خازنی جدید به جای کلید خانه معروف آیفون‌ها استفاده خواهد کرد و اکنون گزارشی در بلومبرگ توسط مارک گورمن منتشر گشته که مهر تایید بر این شایعه می‌زند و آن را اولین دکمه حساس به فشار به کار گرفته شده در گوشی‌های هوشمند معرفی می‌کند.
لازم به ذکر است که گزارش‌های منتشر شده در بلومبرگ از درجه صحت بالایی برخوردار هستند، به ویژه زمانی که مارک گورمن معروف و کسی که در توییتر با نام کاربری 9to5Mac تا اکنون سابقه‌ای کم نقصی در انتشار اطلاعات مهم داشته، پشت این گزارش باشد. به عبارتی هنگامی که در همه خبرهای مشابه شک و شبهه وجود دارد، می‌توان به گزارشات گرومن اعتماد کامل کرد.
گزارش گرومن در حقیقت انعکاس همان شایعات گذشته است که قبلا شنیده بوده‌ایم؛ این که به جای دکمه فیزیکی محرک از یک کلید لمسی خازنی استفاده خواهد شد و عملکردی همانند ترک‌پد لمسی  مک‌بوک‌ها خواهد داشت. البته این دکمه دارای یک فیدبک نیز هست تا حس کلیک کردن دکمه از بین نرود و به این ترتیب با آمدن دکمه خازنی امیدواریم مشکلات کلید Home آیفون‌ها (پس از مدتی استفاده کمی سفت یا از کار می‌افتند) برای همیشه حل شود.
11050645همچنین انتظار می‌رود آیفون جدید باریک‌تر و سبک‌تر از نسل‌های قبلی باشد. پیش از این نیز خبرهایی منتشر شده بود که اپل استفاده از دکمه خازنی را به سال 2017 موکول خواهد کرد اما به نظر می‌رسد اپل در به کار گیری سریع‌تر آن بسیار مصمم است.