اپل ۸۶۲ میلیون دلار جریمه می‌شود؛ نقض یکی از اختراعات دانشگاه ویسکانسین در ساخت تراشه‌های A7 و A8

اپل 862 میلیون دلار جریمه می‌شود؛نقض یکی از اختراعات دانشگاه ویسکانسین در ساخت تراشه‌های A7 و A8
اپل ۸۶۲ میلیون دلار جریمه می‌شود؛نقض یکی از اختراعات دانشگاه ویسکانسین در ساخت تراشه‌های A7 و A8

به تازگی یک هیئت منصفه حکمی صادر کرده است که اپل در ساخت تراشه‌های A8 ،A7 و A8X حق اختراع دانشگاه ویسکانسین را نقض کرده است وبه همین دلیل احتمال می رود مجبور به پرداخت خسارت ۸۶۲ میلیون دلاری شود.

این اختراع مربوط به یک دستورالعمل برای بهینه سازی پردازنده می باشد که اپل از این روش در توسعه تراشه‌های ذکر شده استفاده کرده است.

چیپست A7 در دل آیفون ۵ اس قرار دارد و A8  را می توان در آیفون ۶، آیفون ۶ پلاس و آیپد مینی ۴ پیدا کرد و در نهایت همین تراشه کمی تغییر کرده و به نام  A8X به عنوان مغز متفکر آیپد ایر ۲ قرار گرفته است. تیم حقوقی اپل سعی در متقاعد کردن هیئت داوران برای غیر معتبر نشان دادن این پتنت دارند اما در حال حاضر این درخواست توسط این هیئت مردود اعلام شده است.

دادگاه مقرر کرده است اپل باید به دلیل استفاده بدون مجوز از اختراع این دانشگاه مبلغی در حدود ۸۶۲ میلیون دلار به شاکی پرداخت کند اما این حکم هنوز نهایی نشده است زیرا به طور حتم اپل درخواست تجدید نظر می کند و این موضوع چندین بار بررسی خواهد شد.

به تازگی همین دانشگاه شکایت مشابهی را  تنظیم  کرده چرا که اپل بار دیگر از همین دستورالعمل در ساخت تراشه های جدید A9 و A9X استفاده کرده است و احتمال می رود اپل مجبور به پرداخت خسارتی بیش از رقم مقرر شده قبلی شود.