رونمایی از باریک ترین تلویزیون جهان توسط LG

شرکت LG اخیرا از یک تلویزیون فوق العاده باریک رونمایی کرده است که توانسته لقب باریک ترین تلویزیون جهان را به خود اختصاص دهد.

طبق گزارشات رسیده این مدل جدید از تلویزیون های LG در کنفرانس خبری اخیر این شرکت در کره جنوبی معرفی شده است. با این که اندازه این صفحه نمایش بسیار بزرگ و برابر ۵۵ اینچ می باشد ولی وزن آن از یک مک بوک پروی ۱۳ اینچی نیز کمتر است. همچنین ضحامت این تلویزیون از ضخامت یک DVD هم کمتر می باشد.

از آنجا که این تلویزیون فوق العاده سبک بوده و در حدود ۲ کیلوگرم وزن دارد، شرکت LG برای نصب این تلویزیون بر روی دیوار از یک صفحه مغناطیسی استفاده کرده است.

البته اگر از طرفداران تلویزیون های باریک هستید و می خواهید هر چه زودتر این دستگاه را تهیه کنید، زیاد خوشحال نباشید چون این تلویزیون فعلا یک نمونه اولیه می باشد و هنوز مشخص نیست چند سال طول خواهد کشید تا این تلویزیون های فوق باریک به عرضه عمومی گذاشته شوند.

با این وجود، رونمایی این تلویزیون توسط LG، از پتانسیل بالای تکنولوژی OLED حکایت دارد که به مهندسان اجازه می دهد صفحه نمایش هایی انعطاف پذیر، نازک و سبک وزن در اندازه های بزرگ و کیفیت تصویری بالا طراحی کنند.

LG-OLED-TV-2رئیس بخش OLED نمایشگرهای LG در کنفرانس خبری گفته که این شرکت قصد دارد امسال تولید نمایشگرهای OLED را افزایش دهد.

در تکنولوژی OLED از مواد ارگانیک با پایه کربن، در ساخت نمایشگرها استفاده می شود. این مواد از خود نور ساطع می کنند و بنابراین دانشمندان بی نیاز از نور فلورسنت پس زمینه ای که در تلویزیون های نسل قبل همانند LCD وجود دارد، می باشند.

هم شرکت LG و هم رقیب سرسخت آن یعنی سامسونگ، در حال حاظر مدل های متوعی از تلویزیون های OLED را در بازار ارائه کرده اند اما قیمت این تلویزیون ها در حال حاظر بسیار بالاست در صورتیکه ضخامت آنها حتی نزیدیک به نمایشگری که LG به تازگی معرفی کرده است نمی باشد. به گفته تحلیلگران بخش انرژی، قیمت بالای این نوع نمایشگرها در طی پنج سال آینده به همین منوال خواهد بود و پس از آن با افت قیمت مواجه خواهند شد.

با اینکه ظهور نمایشگرهای OLED یک مزیت در بازار تلویزیون به شمار می رود، ولی انتظار می رود تاثیر این تکنولوژی در قسمت ابزارهای پوشیدنی، دوربین های دیجیتال، ساعت های هوشمند، تبلت ها و تلفن های هوشمند بیشتر به چشم آید. یکی از بزرگترین نقاط قوت این تکنولوژی، توانایی نمایش رنگ های اشباع بیشتر، کنتراست وسیعتر و روشنایی بهتر نسبت به نمایشگرهای معمول LCD می باشد.

منبع: valuewalk.com