خلاقیت کده؛ تولید نور سیاه به وسیله فلش گوشی هوشمند

تولید نور سیاه به وسیله فلش گوشی هوشمند

باز هم با قسمت جدیدی از خلاقیت کده در خدمت شما همراهان همیشگی دیجی رو هستیم. در مطلب امروز می‌خواهیم با یک روش ساده و خلاقانه، از طریق فلش گوشی اقدام به تولید نور سیاه کنیم.

اگر تا به حال نام «نور سیاه» یا Black Light به گوشتان نخورده است باید بگوییم این نام در واقع به برخی دامنه‌های امواج فرابنفش اطلاق می‌شود که با تاباندن آن به اشیاء و اجسام مختلف، رنگ آن‌ها به شکلی دیگر نمایان می‌شود. نور سیاه امروزه کاربردهای فراوانی دارد و از تشخیص اسکناس‌های جعلی گرفته تا استفاده به عنوان وسیله سرگرمی در مهمانی‌ها، را شامل می‌شود. اگر شما هم دوست دارید تا این نور را تولید کرده و اثرات آن را بر روی محیط پیرامون خود امتحان کنید، در ادامه مطلب حتماً با دیجی رو همراه باشید.

تولید نور سیاه به وسیله فلش گوشی هوشمند

وسایلی که برای تولید نور سیاه لازم داریم بسیار ساده و ابتدایی هستند. یک گوشی هوشمند مجهز به فلش، نوار چسب، ماژیک قرمز و ماژیک آبی لوازمی هستند که نیاز خواهیم داشت.

تولید نور سیاه (تصویر 1)ابتدا یک تکه کوچک از نوارچسب را جدا کرده و بر روی فلش دوربین گوشی بچسبانید. حال روی فلش را با ماژیک قرمز، رنگ کنید.

تولید نور سیاه (تصویر 2)تولید نور سیاه (تصویر 3)دوباره تکه‌‌ای دیگر از نوارچسب را بر روی چسب قبلی بچسبانید. این بار با استفاده از ماژیک آبی همان ناحیه را رنگ کنید.

تولید نور سیاه (تصویر 4)تولید نور سیاه (تصویر 5)کار تمام شد و به همین راحتی می‌توانید با روشن کردن فلش گوشی، نور سیاه تولید کنید. این نور را بر روی رنگ‌های مختلف بتابانید و از نتیجه آن حیرت زده شوید.

تولید نور سیاه (تصویر 6)تولید نور سیاه (تصویر 7)امیدواریم از خلاقیت کده امروز هم نهایت استفاده را برده باشید. نظرات خود را در مورد این بخش حتماً با ما در میان بگذارید. ما در دیجی رو همواره منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

خلاقیت کده دیجی رو روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه رأس ساعت 19 منتشر می‌شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید