مصرف باتری Microsoft Edge بهتر از گوگل کروم است

مصرف باتری Microsoft Edge بهتر از گوگل کروم است

گوگل کروم یک مرورگر شناخته شده و عالی است اما مدت زیادی است که از آن به عنوان خوره باتری یاد می‌شود و حالا مایکروسافت قصد دارد از این نقطه ضعف گوگل کروم، به نفع خود استفاده کند.

طبق خبری که امروز منتشر شد، مایکروسافت خوشنود است که مرورگر Microsoft Edge که همراه با نسخه‌های ویندوز 10 به کاربران عرضه می‌شود سلامت باتری شما را نسبت به گوگل کروم  70% بیشتر حفظ می‌کند و این میزان در مقایسه با فایرفاکس 43% است. همچنین پیش از این مایکروسافت ادعا کرده بود مرورگر Microsoft Edge سرعتی معادل 112% بیشتر نسبت به گوگل کروم ارائه می‌دهد.

برای تأیید مصرف بهینه باتری، مایکروسافت مصرف باتری را در شرایط آزمایشگاهی، در لپتاپ Surface Book آزمایش کرده است. برای انجام آزمایش از وبسایت هایی که کاربران معمولاً وقت خود را در آن‌ها می‌گذرانند استفاده شده است، مانند فیسبوک، آمازون، یوتیوب، گوگل و … . میزان مصرف انرژی و نتیجه آزمایش به این شکل در آمد:

 

browser-power-consumption-tests

پس از آن مایکروسافت طبق اطلاعات جمع آوری شده از کاربران، مصرف باتری در دنیای واقعی کامپیوترها و تبلت های ویندوز 10 را در حین استفاده از هر کدام از این مرورگرها اندازه گیری کرد که نتیجه آن در زیر قابل مشاهده است:

real world browser power consumptionطبق نتایج به نظر می‌رسد مایکروسافت برنده رقابت مصرف باتری در بین مرورگرها است که این نتیجه توسط وال استریت ژورنال نیز به تأیید رسیده است. این کمپانی همچنین این وعده را به کاربران خود داده که مرورگر Edge در ورژن جدید خود در آپدیت ویندوز 10 که به مناسب سالگرد خود در این تابستان عرضه می‌شود مصرف باتری بهینه‌تری نیز خواهد داشت.

با تمام این توصیفات اما Microsoft Edge همچنان بازنده رقابت بین مرورگرهاست، با وجود اینکه این مرورگر بر روی حدود 300 میلیون نسخه ویندوز 10 به صورت پیش فرض وجود دارد اما طبق آخرین آمار ارائه شده توسط W3Counter، مرورگر Microsoft Edge و اینترنت اکسپلورر روی هم سهم ناچیزی در حدود 10.3% در بازار دارند در حالیکه این میزان برای گوگل کروم 58.7% است.