مایکروسافت 2850 نفر دیگر از کارکنان بخش ویندوزفون را اخراج می‌کند

لوگوی مایکروسافت

به تازگی خبر رسیده که کمپانی مایکروسافت 2850 نفر دیگر از کسانی را که بر روی پلتفرم ویندوزفون این شرکت فعالیت می‌کردند از کار بیکار خواهد کرد. این اطلاعات دیروز از طریق اسناد SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار) که توسط مایکروسافت تکمیل شده بودند، بدست آمده است. این اخراج گسترده پس از آن روی می‌دهد که پیش از این و در ماه مه نیز این شرکت تعداد 1850 نفر از کارکنان بخش ویندوزفون را اخراج کرده بود. البته 2850 نفری که اخیراً حکم اخراجشان را دریافت کرده‌اند تا پایان ماه ژوئن به فعالیت خود در این بخش ادامه خواهند داد.

شایان ذکر است که این افراد بیشتر از بخش فروش و همچنین بخش سخت‌افزار ویندوزفون بوده‌اند. با اینکه این تعداد تنها حدود 2.5 درصد از اعضای مایکروسافت را تشکیل می‌دهد اما اگر جامعه آماری خود را تنها به قسمت ویندوزفون محدود کنیم متوجه خواهیم شد که در واقع بخش عمده‌ای از کارکنان آن اخراج شده‌اند! ویندوزفون در چند سال اخیر اصلاً حال و روز خوشی نداشته است و مدام در حال کاهش سهم خود از بازار به نفع رقبای قدرتمندی همچون آی او اس و اندروید بوده است، حتی این روند رو به افول با عرضه ویندوز 10 موبایل نیز تغییری نکرد؛ سیستم عاملی که مایکروسافت سرمایه‌گذاری زیادی روی آن انجام داده بود و امید بسیاری به آن داشت.

ویندوزفونبا این وجود طرفداران مایکروسافت کماکان امیدوارند که با عرضه سرفیس فون (Surface Phone)، که شایعات مربوط به آن از مدت‌ها قبل به راه افتاده است، ورق برگردد و اوضاع کسب و کار گوشی‌های هوشمند مایکروسافت دوباره روبراه شود. بنا به گزارشات منتشر شده این گوشی (و یا گوشی‌های) هوشمند توسط تیم شناخته شده سرفیس طراحی خواهد شد که رهبری آن را پانوس پانای (Panos Panay) بر عهده دارد. البته باید گفت تصویری که در ماه مه از این گوشی هوشمند به بیرون درز کرد، چندان هم امیدوار کننده نبود و طرفداران را تاحدودی نگران کرده است.

اخبار مربوط به اخراج کارکنان ویندوزفون در حالی منتشر شده که کمتر از یک هفته از حضور غافلگیر کننده جاستین تیمبرلیک (Justin Timberlake) در رویداد داخلی مایکروسافت در شهر اورلاندو می‌گذرد. با وجود اینکه به احتمال زیاد برنامه‌ریزی این رویداد قبل از تصمیم‌گیری برای اخراج کارکنان بخش ویندوزفون، انجام گرفته بود، اما با این حال حرکت مایکروسافت تاحدودی بی‌رحمانه بود و روحیه دادن به کارکنان در رویداد مذکور و سپس اخراج آن‌ها اصلاً کار پسندیده‌ای نبود.