مایکروسافت هدست واقعیت مجازی خود برای ویندوز 10 را معرفی کرد

مایکروسافت هدست واقعیت مجازی خود برای ویندوز 10 را معرفی کرد

در رویداد امروز مایکروسافت، اعلام شد که شرکت های همکار این کمپانی سری جدید هدست های خود را برای استفاده از قابلیت های هولوگرافیک و واقعیت مجازی ویندوز 10 عرضه خواهند کرد.قیمت این هدست ها از 299 دلار شروع شده و دارای سنسورهای ردیابی پشت و رو هستند که باعث می شود برخلاف HTC Vive یا Oculus Rift نیازی به دوربین یا سیستم های لیزری جدا نداشته باشند. اچ پی، لنوو، ایسوس و ایسر به عنوان شرکای مایکروسافت در این پروژه معرفی شده اند.

با اینکه اطلاعات زیادی از این هدست منتشر نشده ولی به نظر می رسد سیستم ردیابی شش درجه آزادی که در این دستگاه به کار گرفته شده، مشابه سیستمی است که Oculus در نمونه های اولیه مدل سانتاکروز از آن استفاده کرده است. البته این هدست با دستگاه HoloLens که مایکروسافت پیشتر اعلام کرده بود توانایی ادغام واقعیت و اشیاء مجازی را دارد متفاوت است.

Microsoft VR
Microsoft VR

شرکت هایی که اعلام شده در این پروژه با مایکروسافت همکاری می کنند هرکدام تجربه ی کار در زمینه ی دستگاه های واقعیت مجازی را تا حدودی داشته اند؛ایسر با همکاری Starbreeze در حال ساخت هدست های رده بالای StarVR است، ایسوس در نمایشگاه کامپیوتکس هدست های چرمی خود را معرفی کرد و لنوو با همکاری استارتاپ چینی AntVR برای ساخت کیت واقعیت مجازی همکاری می کند. البته هیچ کدام از این شرکت ها جزو بازیگران اصلی بازار هدست های واقعیت مجازی نیستند، بازاری که در حال حاضر در اختیار HTC، سونی، سامسونگ و اوکولوس است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید