شایعه‌ای تازه درباره ورود عینک واقعیت افزوده اپل به بازار!

شایعه‌ای تازه درباره ورود عینک واقعیت افزوده اپل به بازار!

ماه گذشته خبری از عینک واقعیت افزوده اپل توسط یکی از فعالان در زمینه تکنولوژی «رابرت اسکابل» منتشر شد. در آن خبر، اسکابل درباره محصولی جنجال برانگیز اپل صحبت کرده بود و نوید همکاری اپل با کارل زایس برای ساخت عینک واقعیت افزوده را می‌داد. به تازگی در اوایل همین هفته اسکابل دوباره پیش‌بینی کرده که اپل این محصول را تا آخر سال میلادی جاری وارد بازار خواهد کرد.

به علاوه مدیرعامل اپل «تیم کوک» تأثیر و پتانسیل بازار محصولات واقعیت افزوده را دو برابر واقعیت مجازی دانسته و اظهار علاقه بیشتری به محصولات واقعیت افزوده نشان داده است. وی اعلام کرد:

فرصت خودنمایی واقعیت افزوده در بازار تجاری فوق‌العاده‌ است و ما فکر می‌کنیم که محصولات عالی برای مشتریان واقعیت افزوده به زودی به بازار عرضه خواهند شد. به همین علت کمپانی اپل از تابستان گذشته شروع به سرمایه‌گذاری در این بخش کرده است.

اسکابل پیش‌بینی کرده عینک واقعیت افزوده اپل تابستان سال آینده یا حداکثر سال 2018 میلادی وارد بازار شود. به علاوه اسکابل اعلام کرده با پایان یافتن ساخت دانشکده جدید اپل، پیش زمینه معرفی این محصول هم فراهم خواهد شد.

کمپانی سوئیسی کارل زایس در نمایشگاه CES 2017 در سالن واقعیت افزوده امسال دیده شد اما این کمپانی وسیله‌ای جدید برای ارائه نداشت. اسکابل ادعا کرده اپل به این کمپانی عینک سازی گفته درباره عینک واقعیت افزوده جدید سکوت اختیار کند. در حال حاضر زایس هدست واقعیت مجازی وان پلاس (VR One Plus) را به بازار عرضه می‌کند که شبیه هدست واقعیت مجازی دی‌دریم گوگل (Daydream VR headset) و سامسونگ گیر واقعیت مجازی (Gear VR) می‌باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید