اضافه شدن اموجی زن حجاب دار به بسته ی جدید شکلک ها

اضافه شدن شکلک زن حجاب دار
اضافه شدن شکلک زن حجاب دار

یونیکد، گروهی که سازنده و کنترل کننده اموجی های مورد استفاده کاربران در تلفن های همراه و کامپیوتر است در سال های اخیر تلاش زیادی کرده تا شکلک هایی در رابطه با گروه های مختلف مردم ارائه دهد. در گذشته اموجی های با رنگ پوست های مختلف ارائه شده و گوگل به تازگی پیشنهاد کرده که شکلک های جدیدی برای زنان شاغل اضافه شود. در تازه ترین پیش نویسی که برای نسخه ی یونیکد 10.0 منتشر شده اعلام شده که در نسخه ی بعدی، اموجی زن مسلمانی که روسری سر کرده و  حجاب کامل دارد نیز اضافه شده است.

اضافه شدن این شکلک بسیار مثبت و منطقی به نظر می رسد. حجاب یکی از مشخصه های ظاهری زنان مسلمان است که به آنها هویت می دهد و یونیکد بارها اعلام کرده که سعی می کند اموجی هایی طراحی و منتشر کند که همه ی افراد بتوانند در موقعیت های مختلف با آنها ارتباط برقرار کنند و خود را در آنها پیدا کنند. همانطور که در تصویر بالا می بینید علاوه بر شکلک زنی که حجاب دارد، روسری به صورت باز و روسری به صورت بسته شده دور سر و بدون چهره نیز وجود دارد.

هنوز مشخص نیست که مجموعه یونیکد 10.0 چه زمانی منتشر خواهد شد اما شکلک های بسیاری در یونیکد 9.0 وجود دارد که به زودی در دسترس خواهند بود. شکلک های سلفی، مردی که شانه بالا انداخته و کسی که face palm کرده جزو این سری جدید خواهند بود. احتمالا این سوال برای خیلی ها ایجاد شده که چرا اموجی حجاب قبل از اینها اضافه نشده بود، جواب این سوال مشخص نیست اما باید خوشحال باشیم که در نهایت یونیکد این شکلک را اضافه کرده است. از دیگر شکلک هایی که به یونیکد 10.0 اضافه شده می توان به بشقاب پرنده، چوب شور یا همان پرتزل، زامبی و چندین نوع دایناسور اشاره کرد.

2 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید