کاهش 6.4 میلیارد دلاری ارزش سهام نینتندو؛ سهام این شرکت دو برابر شد

کاهش ارزش سهام نینتندو

ارزش شرکت بازی‌سازی نینتندو پس از عرضه بازی پوکمون گو  به 17.6 میلیارد دلار افزایش‌یافته بود که در ارزش‌گذاری روز دوشنبه 6.7 میلیارد از آن کم شد. این کاهش 17 درصدی به دلیل دو برابر شدن سهام آن در عرض چند هفته گذشته اعلام شد.

اما شاید دلیل اصلی چنین کاهشی را باید در نظری که توسط عوامل این شرکت داده شد پیدا کرد. شرکت نینتندو اعلام کرده بود که بازی پوکمون گو تأثیر مالی کمی بر روی این شرکت خواهد داشت. نینتندو اعلام کرده است که باوجود موفقیت بسیار خوب این بازی، دلیلی برای بالا بردن پیش‌بینی درآمد سالانه وجود ندارد.

از دو هفته پیش سرمایه‌گذاران در حال آماده کردن خود برای خرید سهام نینتندو بودند. نینتندو در جمعه هفته گذشته اعلام کرد تنها 10 درصد از این بازی درآمد دارد. ازآنجایی‌که سرمایه‌گذاران فکر می‌کردند کل بازی پوکمون گو متعلق به نینتندو است،  سهام نینتندو در هنگام شروع بازارهای مالی سقوط 140 میلیون دلاری (کاهش 17 درصدی) را در امروز تجربه کرد.

کاهش ارزش سهام نینتندو
با تایپ Nintendo در گوگل می توانید کاهش 17 درصدی سهام را مشاهده فرمایید

این شرکت گزارش مالی سه‌ماهه اول سال خود را در روز چهارشنبه منتشر خواهد کرد. اما دوره سه‌ماهه قبل از عرضه بازی Pokemon GO پایان‌یافته است و نینتندو می‌تواند پیش‌بینی مالی سه‌ماهه دوم را که شامل بازی‌های واقعیت افزوده (Augmented Reality) نیز می‌شود را منتشر کند.