نینتندو ان ایکس برای گیمرهای غیر‌حرفه‌ای نیز جذاب خواهد بود

کنسول نینتندو وی یو

کمپانی ژاپنی نینتندو از چند وقت پیش سخت مشغول کار بر روی کنسول نسل جدید خود با نام نینتندو ان ایکس (Nintendo NX) می‌باشد و این طور که به نظر می‌رسد برخلاف کنسول‌های سونی و مایکروسافت، این کنسول برای گیمرهای مبتدی و غیرحرفه‌ای نیز قابل استفاده و جذاب خواهد بود.

طراحی بازی‌های نینتندو همواره به گونه‌ای بوده که بتوانند به سرعت، گیمر را درگیر خود کرده و به اوج سرگرمی برسانند. این امر بیشتر به علت عدم وجود پیچیدگی‌هایی از قبیل ترازگیری، کسب تجربه و ارتقای کاراکتر، میسر شده است و گیمرها در هر فرصتی می‌توانند وارد بازی شده و در صورت خسته شدن از انجام بازی نیز آن را کنار بگذارند. از جمله این نوع بازی‌ها می‌توان به Super Smash Bros و ماریو کارت (Mario Kart) اشاره کرد.

کاراکترهای نینتندواما امروز مدیر عامل شرکت بازیسازی یوبی سافت، آقای ایو گیلموت (Yves Guillemot)، در سخنان خود در خلال گزارش مالی این شرکت، به کنسول جدید نینتندو نیز پرداخت و اذعان داشت که کاملاً از مشاهدات خود پیرامون این کنسول جدید راضی است. به عقیده آقای گیلموت، نینتندو ان ایکس می‌تواند گیمرهای غیرحرفه‌ای را دوباره با صنعت گیم آشتی دهد، گیمرهایی که در حال حاضر از کنسول‌های نسل هشتمی و بازی‌هایی که برایشان منتشر می‌شوند، چندان دل خوشی ندارند.

آقای گیلموت در این باره گفته:

در کنسول ان ایکس همه چیز عالی به نظر می‌رسد. ما فکر می‌کنیم دستگاهی جدید در راه است تا به صنعت بازی‌های رایانه‌ای کمک کند تا هر چه بیشتر توسعه یافته و تعداد بیشتری از گیمرهای غیرحرفه‌ای را دوباره وارد این حیطه کند.

البته ممکن است این سخنان آقای گیلموت کمی با اغراق همراه بوده و جنبه تبلیغاتی نیز داشته باشند، زیرا کمپانی یوبی‌سافت برنامه‌هایی جهت عرضه چند عنوان جدید برای نینتندو ان ایکس در سر دارد. به هر حال هنوز اطلاعات زیادی درباره کنسول نسل جدید نینتندو منتشر نشده و تنها گفته شده که جزئیات بیشتری از آن در فصل پاییز پیش رو ارائه خواهد شد. عرضه نینتندو ان ایکس در حال حاضر برای ماه مارس 2017 (اسفند 95 یا فروردین 96) برنامه‌ریزی شده است.