گوشی Galaxy Ace 4 از اندروید آبنبات چوبی بی بهره خواهد بود

Galaxy-Ace-4-01

در سال جاری سامسونگ در رابطه با بروزرسانی گوشی های هوشمند پرچمدار خود به اندروید آبنبات چوبی عملکرد خوبی داشته است ولی این طور که به نظر می رسد این مقدار توجه از جانب سامسونگ نسبت به برخی از گوشی های تازه وارد این شرکت انجام نشده است. اخیرا شعبه بریتانیای سامسونگ در پاسخ به پرسشی که در توییتر و در خصوص گوشی هوشمند Galaxy Ace 4 مطرح شده بود اعلام کرده است که این شرکت هیچ برنامه ای برای ارتقای سیستم عامل این گوشی به اندروید آبنبات چوبی ندارد.

Samsung-UK-Galaxy-Ace-4گوشی هوشمند Galaxy Ace 4 در ماه ژوئن سال گذشته رونمایی شد و مدت کوتاهی بعد نیز در دو مدل به بازار عرضه شد. یکی از مدل های این گوشی از 512 مگابایت حافظه رم و دیگری از یک گیگابایت حافظه رم استفاده کرده و از شبکه های 4G LTE نیز پشتیبانی می کند. با توجه به این که حدود یک سال از عرضه این گوشی هوشمند می گذرد و تا کنون هیچ بروزرسانی ای برای آن عرضه نشده مطمئنا این اقدام از جانب سامسونگ بسیار نا امید کننده می باشد.

Galaxy-Ace-4-02پیش از این سامسونگ بروزرسانی اندروید آبنبات چوبی وعده داده شده برای گوشی Galaxy S4 Mini را نیز لغو کرده بود و دلیل اصلی آن هم محدودیت حافظه رم این گوشی و موفقیت آمیز نبودن تست های انجام شده بر روی آن عنوان شده بود. گوشی هوشمند Galaxy S4 Mini دارای 1.5 گیگابایت حافظه رم می باشد و گوشی Galaxy Ace 4 با یک گیگابایت رم شرایط بدتری دارد. با این که هنوز سامسونگ هیچ دلیل رسمی برای عدم ارائه بروزرسانی اندروید آبنبات چوبی برای Galaxy Ace 4 ارائه نکرده است ولی احتمالا همان مشکلات مربوط به حافظه رم دلیل این امر بوده است.

با وجود این که عدم ارائه بروزرسانی های متعدد برای گوشی های رده پایین تقریبا به یک سنت در بین سازندگان گوشی های هوشمند تبدیل شده است اما اگر دلیل این کار را موانع و محدودیت های سخت افزاری این نوع گوشی ها در نظر بگیریم شاید این اقدام سازندگان را بتوانیم بهتر درک کنیم. به هر حال اگر از دارندگان Galaxy Ace 4 هستید متاسفانه این طور که از شواهد بر می آید قادر به تجربه اندروید آبنبات چوبی بر روی گوشی خود نخواهید بود.

منبع: androidauthority