۲ میلیون دانلود نسخه آزمایشی مرورگر Vivaldi بعد از گذشت ۱۰ ماه

مرورگر vivaldi

شاید دنیای وب میتواند بدون یک مرورگر جدید و با همین مرورگرهای کنونی نظیر کروم ادامه بقا دهد اما نکته ای که قابل تامل است دانلود شدن بیش از ۲ میلیون بار نسخه آزمایشی مرورگر Vivaldi آن هم در عرض ۱۰ ماه است.

این اتفاق در حالی رخ داده است که دنیای مرورگرها ، با ورود مرورگر Vivaldi و پس از آن Microsoft Edge که همراه ویندوز ۱۰ مایکروسافت عرضه شد ، از آن دنیای ۲ قطبی مرورگرها که Google Chrome و FireFox ساخته بودند درآمده است.
هرکدام به نحوی در تلاش هستند تا خود را مرورگر پیش فرض سیستم ها کنند.گوگل کروم و فایرفاکس با اپلیکیشن های چشم نواز خود و Microsoft Edge با سرعت خیره کننده ای که دارد.

اما در این میان ، مرورگر ویوالدی با نسخه ی آزمایشی خودش نشان داد که قدرت بالایی در زمینه مالتی تب دارد و بیشتر تمرکزش را بر روی این قضیه گذاشت.
جان فون تچنر یکی از بنیان گذاران ویوالدی با اعلام خبر نزدیک شدن به نسخه نهایی این مرورگر نوظهور گفت : “مرورگر ویوالدی قدرت مقابله با مرورگرهای بزرگی نظیر گوگل کروم را دارد.گذشت ۱۰ ماه از عرضه نسخه بتای این مرورگر و بیش از ۲ میلیون بار دانلود میتواند گواهی بر این حرف باشد.”
وی همچنین ادامه داد : ” در حال حاضر با پیشرفت های حاصل شده و رفع تمامی باگ های این مرورگر ، تنها ۲ مشکل باقی مانده است تا شاهد عرضه نسخه نهایی محصول باشیم . یکی از آنها همگام سازی داده ها و دیگری مدیریت حساب های ایمیلی است.البته کاربران در نسخه بتا هر آنچه که به نظرشان برای این مرورگر لازم است را میتوانند با مکاتبه با ما درمیان بگذارند تا بلکه در آینده آن ویژگی ها نیز به مرورگر اضافه شد.”

کمپانی ویوالدی نسخه بتای دیگری از این مرورگر را آماده عرضه کرده است . البته نباید انتظار داشت تمامی نواقص تا روز انتشار نهایی رفع شده باشد اما بدون شک با نصب آن از وب گردی تازه خود  لذت خواهید برد.ویوالدی خیلی سریع و ساده عمل میکند و دارای ویژگی های بسیار مفیدی است.ما به شما نمی گوییم که دیگر از مرورگر های گوگل کروم ، سافاری و … استفاده نکنید ، اما تجربه یک سبک وب گردی جدید که آن را ویوالدی به ارمغان آورده است ، ارزش امتحان کردن را دارد.

مرورگرها همواره باید رابط کاربری جذابی داشته باشند و به کاربر اجازه سفارشی سازی آن مرورگر را بدهند . باید بگوییم ویوالدی مبتنی بر کروم ، با طیف وسیعی از ویژگی های کارآمد در این زمینه نیز به قدرت نمایی میپردازد.در کنار ظاهر بسیار دلنوازی که دارد باید به قابلیت های بسیار مهمی نظیر Quick Commands (فرمان های سریع) , Keyboard Shortcuts ( کلیدهای میانبر) و پشتیبانی از Mouse Gestures اشاره کرد که تمامی این موارد قابلیت شخصی سازی دارند.

و در آخر تچنر اضافه کرد که ” پس از انتشار نسخه نهایی مرورگر ویوالدی برای ویندوز ، آنها با طراحی مرورگر ویوالدی برای تلفن های همراه ، به دنبال حضوری قدرتمند در زمینه اسمارت فون ها هستند.”