پوکمون گو تاکنون بیش از 440 میلیون دلار درآمد داشته است

جولای گدشته بود که بازی Pokemon GO برای نخستین بار عرضه شد. موفقیت اولیه‌ی این بازی باعث شد تا کارشناسان درآمد سالیانه‌ی یک میلیارد دلاری را برای آن تخمین بزنند. این رقمی است که خیلی از توسعه دهندگان تا پایان عمر خود نمی‌توانند به آن دست پیدا کنند و اگر برایتان سؤال شده که آیا پوکمون گو می‌تواند به این رقم برسد یا خیر، باید بگوییم که این بازی با روندی که در پیش گرفته، به نظر در راه رسیدن به این سود کلان خواهد بود.

طبق گزارشی که در وب سایت Sensor Tower منتشر شده، پوکمون گو تا الآن توانسته به مبلغ 440 میلیون دلار دست پیدا کند. این به آن معناست که اگر این بازی همین روند را تا پایان سال ادامه دهد، دو برابر شدن این مبلغ به دور از انتظار نخواهد بود و حتی رسیدن به یک میلیارد دلار تخمین زده هم تعجب برانگیز نیست.

در این گزارش هم‌چنین اشاره شده است که پوکون گو در برخی کشورها دیگر رتبه‌ی نخست پرفروش ترین بازی را در اختیار ندارد، اما با این حال هم‌چنان موفق می‌شود درآمد روزانه‌ی 4 میلیون دلاری را در سطح دنیا به دست بیاورد! چند سال قبل گزارش‌ها نشان می‌داد که بازی Candy Crush درآمد روزانه‌ی نیم میلیون دلاری را داراست که به نوبه‌ی خود تحسین برانگیز بود، اما با درآمدی که پوکون گو اکنون به دست می‌آورد به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.

نکته‌ی قابل توجه دیگر در اینجا آن است که پوکون گو با این که هنوز هم درآمد بسیار بالایی را در حال به دست آوردن است، اما در حال از دست دادن بازیکن‌های روزانه‌ی خود هم می‌باشد. آخرین خبرها نشان می‌داد که پوکون گو چندین میلیون بازیکن روزانه‌ی خود را از دست داده است. حالا اما به نظر می‌رسد که این رقم باید به میزان معمول‌تری رسیده باشد. نظر شما چیست؟ ایا پوکمون گو موفق خواهد شد تا پایان سال به درآمد یک میلیارد دلاری برسد؟

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید