افزونه شکست‌ناپذیر مسدود کردن تبلیغات ساخته شد

افزونه مسدود کردن تبلیغات شکست‌ناپذیر ساخته شد

افزونه‌های مسدود کردن تبلیغات سالهاست که توسط کاربران اینترنتی استفاده می‌شوند ولی با این وجود اخیراً بعضی از این افزونه‌ها یارای مبارزه با تبلیغات مزاحم را ندارند و هنوز هم گاهی اوقات شما در وب‌سایت‌های مختلف و مشهور تبلیغ‌های مزاحم را در گوشه و کنار و‌ب‌سایت‌ها می‌بینید. این تبلیغات به نوعی با الگوریتم‌های جدید توانسته‌اند افزونه‌های مسدود کردن تبلیغات را دور بزنند ولی به تازگی محققان افزونه جدیدی را معرفی کرده‌اند که می‌تواند تمام تبلیغات مزاحم را از صفحه باز شده روبروی شما حذف کند.

بنا به گزارش محققان دانشگاه‌های پرینستون و استنفورد آمریکا این افزونه جدید تئوری مختلفی دارد که می‌تواند شکست ناپذیر باشد. توسعه دهندگان و برنامه‌نویسان این افزونه به سرپرستی آرویند نارایانان این افزونه مسدود کردن تبلیغات را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که به کد نوشته شده وب‌سایت نگاه نمی‌اندازد تا تبلیغات را شناسایی کند، بلکه به محتوای خود وب‌سایت نگاه می‌اندازد و تبلیغات را پیدا می‌کند و روی آن‌ها را کاملاً می‌پوشاند.

در حال حاضر تبلیغات برای قرار گرفتن در صفحه وب‌سایت‌ها مشخص می‌کنند که این کادر موجود تبلیغ است و بدین ترتیب افزونه‌های مسدود کردن تبلیغات با شناسایی این نوشته، تبلیغ را بلاک و یا حذف می‌کنند ولی این برنامه جدید به دنبال کلمه جدید اسپانسر شده می‌گردد و با استفاده از الگوریتم‌های نوشته شده در آن درکی درست از انواع مختلف تبلیغات دارد و می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا نوشته با عکس منتشر شده در یک وب‌سایت تبلیغ است یا خیر.

آقای نارایان در رابطه با این افزونه جدید و شکست ناپذیر مسدود کردن تبلیغات اعلام کرد که این افزونه صد در صد کامل نیست ولی می‌توان گفت این محصول تلفیقی از پارامترهای فنی و حقوقی است که می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا این تبلیغ را حذف کند یا خیر. برای افراد علاقه‌مند به این افزونه باید اعلام کنیم که با جستجو در اکستشن‌های گوگل کروم با نام Perceptual Ad Blocker می‌توانید آن را روی مرورگر کروم خود نصب کنید و از داشتن آن لذت ببرید. برای خبرهای بیشتر همراه دیجی رو باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید