گلکسی نوت 7 فصل پاییز اندروید 7 نوقا را دریافت خواهد کرد

در حالی که ال‌جی سامسونگ را با عرضه‌ی نخستین گوشی هوشمند حاوی اندروید 7 نوقا (ال جی V20) شکست خواهد داد؛ این شرکت برای آن که از رقبای خود عقب نماند قصد دارد اندروید نوقا را برای مصرف کنندگان محصولات به ارمغان آورد. یکی از این محصولات که تازه‌ترین آن‌ها است گلکسی نوت 7 بوده که در حال حاضر قادر به پیش خرید آن بوده و البته فروش جهانی آن نیز همراه با اندروید 6.0 مارشمالو از 19 آگوست آغاز خواهد شد.

به گزارش Korea Times سامسونگ قصد دارد تا 2-3 ماه دیگر و در فصل پاییز به‌روزرسانی اندروید 7.0 نوقا را برای گلکسی نوت 7 (Samsung Galaxy Note 7) ارسال کند.هرچند این در حالی است که وب‌سایت رسمی نوقا تاریخ عرضه این به‌روزرسانی را برای گوشی ذکر شده ماه اکتبر اعلام کرده است. Koh Dong-jin مدیرعامل سونی موبایل در این باره طی کنفرانس رونمایی از گلکسی نوت 7 سخنانی را اعلام کرده است. این مدیر مسئول اعلام کرده است که

این برای سامسونگ مهم است یک پلتفرم پایدار و بدون هرگونه درز را برای کاربرانش به ارمغان آورد. به همین دلیل ما در حال برنامه ریزی هستیم تا به‌روزرسانی‌هایی را قبل از عرضه نسخه نهایی سیستم‌عامل عرضه کنیم.

Korea Times همچنین تصریح کرد که سامسون علاوه بر آن قصد دارد تا نسخه‌ی متفاوتی از گلکسی نوت 7 همراه با 6 گیگابایت ظرفیت رم و 128 گیگابایت حافظه داخلی (البته تنها در کشور چین) را عرضه کند. هرچند که توسعه یک گوشی تاشو هنوز هم در سطح این شرکت در حال انجام است و به مرحله‌ی عرضه نرسیده است.