اسکنر عنبیه سامسونگ به گوشی‌های میان رده می‌آید

گوشی‌های میان رده سامسونگ به اسکنر عنبیه مجهز می‌شوند

پس از مراسم رونمایی گلکسی نوت 7 در نیویورک، D.J. Koh رئیس بخش موبایل سامسونگ درباره برنامه‌های آینده این کمپانی برای استفاده از تکنولوژی اسکنر عنبیه که در گلکسی نوت 7 و Galaxy Tab Iris مورد استفاده قرار گرفته است، توضیحاتی ارائه کرد.

headerوی در ادامه اعلام کرد سامسونگ 3 سال بر روی پیشرفت این تکنولوژی تلاش نموده و اسکنر عنبیه را به امن‌ترین بخش در بین سیستم‌های بیومتریک تبدیل کرده است. این کمپانی همچنین قصد دارد اجازه استفاده از اسکنر عنبیه را از طریق API در اختیار توسعه دهندگان شخص سوم قرار دهد و برای استفاده از این تکنولوژی در معاملات بزرگ نیز در حال مذاکره با بانک‌ها است.

علاوه بر این، کاهش هزینه این تکنولوژی در نهایت منجر به استفاده از آن در گوشی‌های میان رده خواهد شد و امکانات امنیتی گوشی‌های اندرویدی را افزایش خواهد داد. این به این معناست که گوشی‌های میان رده‌ آینده‎‌‌ی سامسونگ و سایر کمپانی‌ها، قادر به دریافت اسکنر عنبیه خواهند بود.

اسکنر عنبیه موجود در گلکسی نوت 7 که برای قفل گشایی گوشی مورد استفاده قرار می‌گیرد، قادر به انجام وظیفه خود با وجود عینک یا چشم بند نیز می‌باشد. این اسکنر می‌تواند تصاویری با وضوح بالا از چشم کاربر را از اندام واقعی وی تشخیص دهد و در هر دو فضای روشن و تاریک فعالیت کند. این سیستم امن‌تر از تکنولوژی اسکنر اثر انگشت است و تشخیص الگوی رگ‌های خونی در عنبیه هر شخص بسیار سخت‌تر از اثر انگشت می‌باشد، این سیستم همچنین دارای کمترین میزان اشتباه در اندازه گیری است.

در همین رابطه کمپانی رقیب LG در حال همکاری با شرکت کره‌ای Irience برای طرا‌حی اسکنر عنبیه شخصی خود است. پیش از این به نظر می‌رسید اسکنر عنبیه LG اولین بار بر روی مدل G5 مورد استفاده قرار خواهد گرفت اما به نظر می‌رسد ال جی قصد دارد این تکنولوژی را در پرچمدار آینده خود به کار برد، که می‌تواند مدل V20 باشد که از اندروید 7.0 نوقا استفاده می‌کند و اواخر تابستان عرضه خواهد شد.