سامسونگ روبات‌ها را به خدمت خود می گیرد؛ ورود روبات‌ها به کارخانه‌های کره‌ای‌ها

سامسونگ روبات‌ها را به خدمت خود می گیرد
سامسونگ روبات‌ها را به خدمت خود می گیرد

روبات‌ها. به طور حتم همه ما انسان ها آنها را دوست داریم! آنها کم کم در حال وارد‌شدن به زندگی ما هستند و این حقیقتی انکارناپذیر است و در آینده شاید شغل شما هم توسط این بی‌احساسان گرفته شود و شما را خانه نشین کند. حالا به نظر شما بعد از ورود ربات‌ها به کارخانه‌های تولیدی سامسونگ چه اتفاقی خواهد افتاد؟ براساس گزارشی که به تازگی منتشر شده سامسونگ قصد دارد نیروی کار کارخانه‌های خود را با ربا‌ت‌ها جایگزین کند و کارگران چینی به زودی از کارشان بی‌کار خواهند شد چرا که کره‌ای ها از افزایش دستمزد چینی‌ها گلایه‌مند هستند و این کار را برای کمتر کردن هزینه‌های ساخت محصولات خود انجام خواهند داد.

دولت کره‌ای‌ها با همکاری سامسونگ ۱۵ میلیون دلار را برای توسعه و تولید روبات‌های مورد نیاز برای جایگزینی با نیروی انسانی در فرایند تولید هزینه می‌کنند و قصد دارند کشورشان را به یک نیروگاه قدرتمند روباتیک تبدیل کنند.
 این پروژه تا پایان سال ۲۰۱۸ به اتمام خواهد رسید و در طول فراینده پروژه، تعدادی زیادی از شغل‌های گران چینی که اکنون توسط انسان‌ها انجام می‌شود به دست روبات‌ها خواهد افتاد. وزیر صنعت و تجارت کره می‌گوید:

هنگامی که روبات‌های مقرون به صرفه وارد بازار و به طور  گستره استفاده شوند، می‌توان به ساخت کارخانه های کاملا هوشمند فکر کرد که باعث انقلاب و نوآوری در تولید محصولات خواهد شد.

شما چه نظری در مورد ورود روبات‌ها به زندگی انسان‌ها دارید؟ یک خطر یا یک پیشرفت؟