سامسونگ بار دیگر رهبر بلامنازع بازار تلفن های هوشمند شد

سامسونگ، رهبر بلامنازع بازار تلفن های هوشمند جهان
سامسونگ، رهبر بلامنازع بازار تلفن های هوشمند جهان

براساس گزارش موسسه تحقیقاتی “Counterpoint Research”، سامسونگ بار دیگر در نیمه دوم سال جاری عنوان رهبر بازار تلفن‌های همراه( هوشمند و ساده) را ازآن خود کرد.

در بازه زمانی آپریل تا ژوئن در بازار تلفن های هوشمند،  سامسونک با سهم 21 درصد و به دنبال آن اپل و هواوی با سهم 14 و 9 درصد به ترتیب در مقام های اول تا سوم ایستاده اند و همراه با شیائومی و ZTE پنچ چایگاه اول بازار تلفن های همراه را ازآن خود کردند.

اما اگر بازار کلی تلفن‌های همراه را در نظر بگیریم، در بازه زمانی ذکر شده، سامسونگ با در اختیار داشتن 19 درصد، رهبر بلامنازع این بازار می باشد و اپل و هواوی با سهم 10 و 7 درصدی به مقام های دوم و سوم بسنده کرده‌اند. همچنین غول قدیمی فنلاندی ورشکسته( نوکیا) با در اختیار داشتن 6 درصد از این بازار در مقام چهارم و به ترتیب ZTE، شیائومی، TCL و ال جی  در مقام‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

درحالی که سامسونگ در بیشتر کشورهای جهان رهبر بازار تلفن های هوشمند می باشد، در آمریکای شمالی اپل با در اختیار داشتن 31 درصد جایگاه رهبری را از کره‌ای ها ربوده و در بازار این کشور‌ها حکمرانی می کند و سامسونگ و ال جی با سهم 24 و 15 درصد به ترتیب به مقام‌های دوم و سوم قانع شده‌اند.

75 درصد گوشی های فروخته شده در نیمه دوم سال جاری از نوع هوشمند بودند و 50 درصد از آنها از شبکه نسل چهارم LTE پشتیبانی می کردند.

قطعا در آماری که در آینده منتشر می شود، این رتبه‌بندی دستخوش تغییراتی خواهد شد، چرا که از روز گذشته اپل، آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس را روانه بازار کرده است.