چیپست معرفی نشده اگزینوس 8895 سامسونگ در لیست واردات هند قرار گرفت

اگزینوس 8895 سامسونگ

به تقل از وب‌سایت ورود و خروج کالاها به کشور هند، سامسونگ تازه‌ترین نسل از چیپست‌های موبایلی خودش را به جهت انجام تست‌های مختلف وارد خاک هندوستان کرده است. شاید این جذاب‌ترین خبر در عصر دنیای وایرلس نباشد اما بدون شک تشکیل دهنده‌ی یکی از محصولات تأثیر گذار بر روی این تکنولوژی خواهد بود که در آینده می‌توانیم شاهد عرضه‌ی آن باشیم. روی صحبت ما چیپست اگزینوس 8895 شرکت سامسونگ است.

شرکت سامسونگ در حال حاضر از چیپست اگزینوس 8890 بر روی پرچم‌داران خود (گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج) استفاده می‌کند و حتی در تیزر تبلیغاتی گلکسی نوت 7 (Samsung Galaxy Note 7) نیز دیدیم که همین تراشه بر روی فبلت معرفی نشده‌ی سامسونگ قرار گرفته است. بنابراین در حالی که شایعات خبر از وجود یک چیپست اگزینوس 8893 بر روی گلکسی نوت 7 می‌دادند اما عملاً میبینیم که چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

تصویری از وبسایت Zauba که چیپست اگزینوس 8895 سامسونگ را در لیست ورودی های به این کشور جای داده است
تصویری از وبسایت Zauba که چیپست اگزینوس 8895 سامسونگ را در لیست ورودی های به این کشور جای داده است

پروسه‌ی چیپست اگزینوس 8895 تفاوت چندانی با پردازنده اسنپدراگون 821 شرکت کوالکام که اوایل ماه جاری معرفی شد نخواهد داشت. در حالی که این چیپست همچنان یک پردازنده 4 هسته‌ای Kyro را به خدمت می‌گیرد، سرعت کلاک 10 الی 25 درصدی سریع‌تر از اسنپدراگون 821 را به ارمغان خواهد آورد. سرعت کلاک چیپست اسنپدراگون 821 به 2.4 گیگاهرتز از 2.2 گیگاهرتز ارتقاء پیدا کرده است. ذخیره انرژی نیز از 1.6 گیگاهرتز چیپست SD820 در این چیپست به 2.0 گیگاهرتز رسیده است و پرچم‌دار آینده‌ی چیپست‌های اسنپدراگون، انتظار می‌رود که مدل 830 نام بگیرد.

در سمتی دیگر ما انتظار نداریم که چیپست اگزینوس 8895 پرچم‌دار جدی شرکت سامسونگ باشد. این بدان معنا خواهد بود که ما نباید انتظار داشته باشیم گلکسی S8 سامسونگ که سال آینده عرضه خواهد شد، از این چیپست بهره‌مند باشد.