مدارس انگلستان، فعالیت‌های دانش آموزان خود در اینترنت را چک می‌کنند

مانیتورینگ اینترنت مدارس

فضای اینترنت پر از محتویاتی است که کودکان در سنین نوجوانی نبایند به آنها دسترسی داشته باشند.متاسفانه آزادی فضای اینترنت همیشه هم خوب نبوده است. آزادی که در بسیاری از موارد تنها نام آزادی را یدک کشیده و به بی اخلاقی کشیده می‌شود.
در حالی که راه‌هایی برای جلوگیری از دسترسی کودکان از چنین محتویاتی وجود دارد، اما تعداد این صفحات آنقدر زیاد است که بعید به نظر می‌رسد بتوان تمام آنها را تحت مسدود سازی قرار داد و این به معنی آن است که شاید همیشه هم چنین روش‌هایی جوابگو نباشند.

اخیراً در انگلستان به نظر میرسد که وزیر آموزش و پرورش این کشور، آقای نیکی مورگان یک طرح جدید از سوی دولت به مدارس انگلستان ابلاغ نموده است که بر اساس آن، مدارس موظف به نظارت بر استفاده دانش آموزانشان از اینترنت خواهند بود. با نظارت بر استفاده دانش آموزان از اینترنت در فضای مدرسه، دولت انگلستان امیدوار است که از شرایط مشابهی همانند وقت کنونی جلوگیری به عمل آورد. چرا که مدرسه محل یادگیری فرهنگ  سبک زندگی بوده و دانش آموزان می‌بایست فرهنگ درستی را از مدرسه به منزل خود ببرند.

در این طرح علاوه بر بحث مانیتورنیگ و نظارت، به دانش آموزان نحوه استفاده صحیح و مسئولانه از اینترنت آموزش داده خواهد شد و همچنین برای والدین و معلمین نیز جهت ایجاد یک الگوی مصرفی در دانش آموزان خود، کلاس‌های توجیهی برگزار خواهد گردید که به پیشرفت این امر کمک شایانی را خواهد کرد.