نگاهی نزدیک به واکمن های رنگارنگ اندرویدی سونی [CES 2016]

واکمن سونی A26 در CES 2016

واکمن سونی برای مدت طولانی است که به عنوان یک نام مستقل برای محصولات این کمپانی استفاه می‌شود. اگر چه واکمن‌های قدیمی از نوار‌های کاست بود، اما واکمن جدید سونی جزو جدیدترین دستگاه‌های دیجیتالی پخش فایل‌های صوتی به حساب می‌آیند که قادر به پخش انواع فایل‌های صوتی با کیفیتی بسیار بالا می‌باشند.

دقیقاً در CES 2015 باود که سونی از واکمن ZX2 خود با قیمت 1120$ پرده برداری کرد که دارای رابط کاربری اندروید و 128 گیگابایت حافظه داخلی بود. اما امسال در مراسم CES 2016 این کمپانی از واکمن مدل A26 که جانشین مدل A17  سیصد دلاری می باشد رونمایی کرد. این محصول در طیف وسیع رنگ‌های خاکستری، آبی، قرمز، سفید، بنفش و سبز عرضه خواهد شد که دارای یک هدفون توگوشی با قابلیت حذف کننده نویز نیز می‌باشد.

این دستگاه با یک رابط کاربری عمومی و دکمه‌های فیزیکی بر روی خود کنترل خواهد شد. علاوه بر آن می‌توان به تکنولوژی‌های ارتباطی بلوتوث و NFC به کار رفته در این واکمن کوچک نیز نام برد که باعث هرچه راحت تر شدن انتقال و یا اتصال به بلندگو‌های خانگی، تلوزیون‌ها، گوشی‌ها و … می‌شود.

حافظه داخلی این محصول به طور پیشفرض 32 گیگابایت بوده که به واسطه یک کارت حافظه اس دی قادر به افزایش تا 128 گیگابایت می‌باشد. واکمن A26 سونی با پشتیبانی از فرمت‌های صوتی MP3, AAC, FLAC, AIFF, WAV, ALAC به کاربران وعده داده است تا بتوانند با هر بار شارژ کامل آن 50 ساعت به فایل‌های صوتی MP3 و یا 30 ساعت به سایر فرمت‌های صوتی گوش فرا دهند.

هرچند که سونی زمان و قیمت گذاری دقیقی را جهت عرضه محصول جدید خود اعلام نکرده است.