بالا رفتن طول عمر باطری گوشی های اکسپریا زد ۵ در اندروید مارشمالو

Sony Xperia Z5
Sony Xperia Z5

گوشی های خانواده اکسپریا سونی دارای قابلیتی به نام Stamina Mode برای نگه داری بیشتر باطری هستند. در این حالت طول عمر باطری در زمان استند بای تا ۴۰۰ درصد افزایش پیدا میکند. سوال اینجاست که سونی به کمک چه چیزی می تواند چنین امکانی را فراهم کند؟ در واقع این یک تکنولوژی بسیار ساده می باشد. با حذف تمام فعالیت های گوشی در هنگام خاموش بودن نمایشگر، گوشی در یک خواب نمیه عمیق فرو می رود، این کار باعث می شود تا باطری هیچ انرژی‌ای را صرف امور نکند و در نتیجه شاهد بالا رفتن طول عمر آن شود.

در حالت Stamina برنامه ها سینک نمی شوند، اعلانات دریافت و پیام های دریافتی نمایش داده نمی شوند زیرا این فعالیت ها، حتی در زمان خاموشی نمایشگر آماده به کار هستند که این ها باعث بالا رفتن مصرف انرژی می شوند. همچنین در این حالت تمام داده ها به صورت مسدود شده و تنها تماس های تلفنی، پیام کوتاه ( SMS )، پیام های تصویری ( MMS )، ساعت هشدار، برنامه تقویم و چراغ LED برای نشان دادن کم بودن باطری هستند که قابل دریافت می باشند.

طبق توییت یکی از عاملان سونی، زمانی که خانواده اکسپریا زد ۵ به اندروید ۶٫۰ مارشمالو بروزرسانی شوند، Stamina Mode نیز بهبودهایی را به خود خواهد دید. این باعث می شود تا طول عمر باطری این سه گوشی، حتی بهتر از قبل شود. لازم به ذکر است که اکسپریا زد ۵ دارای باطری با ظرفیت ۲۹۰۰mAh، اکسپریا زد ۵ کامپکت ۲۷۰۰mAh و اکسپریا زد ۵ پریمیوم ۳۴۳۰maH می باشند. سونی مدعی است که مدل های زد ۵ می توانند تا دو روز بدون نیاز به شارژ شدن کاربران را همراهی کنند.

بهبود Stamina Mode در مارشمالو
بهبود Stamina Mode در مارشمالو