کالبد‌شکافی آیفون ۶ اس پلاس اپل توسط iFixit

کالبد‌شکافی آیفون ۶ اس پلاس اپل توسط iFixit
کالبد‌شکافی آیفون ۶ اس پلاس اپل توسط iFixit

اگر اخبار تکنولوژی را از دیجی رو دنبال کرده باشید، احتمالا مطلب کالبد‌شکافی آیفون ۶ اس که هفته گذشته منتشر شد را مطالعه کرده‌اید. خوب حالا نوبت به برادر بزرگ‌تراین گوشی یعنی آیفون ۶ اس پلاس رسیده که به زیر ابزارهای iFixit برود تا ما بتوانیم قطعات داخل این گوشی را ببینیم.

همانطور که می دانید آیفون ۶ اس پلاس از ۲ گیگابایت رم LPDDR4 و تراشه اختصاصیA9 اپل بهره می برد و بیشتر قطعات داخلی آن با آیفون ۶ اس یکسان است، اما به دلیل داشتن نمایشگر بزرگتر به باتری‌ای با ظرفیت بیشتر مجهز شده است.

کالبد‌شکافی آیفون 6 اس پلاس اپل توسط iFixit

آیفون ۶ اس پلاس برخلاف نسل قبلی خود باتری کوچکتری دارد، به‌طوری‌که به  یک باتری ۱۷۵۰ میلی آمپری مجهز شده که در مقابل باتری ۲۹۱۵ میلی آمپری آیفون ۶ پلاس ۱۶۵ میلی آمپر از ظرفیت آن کاسته شده است. اما این موضوع جای نگرانی ندارد، زیرا آیفون جدید طول عمر بسیار بالایی دارد و حتی از گلکسی نوت ۵ همیشه روشن نیز بهتر عمل کرده است.

بعد از پایان کالبد‌شکافی، iFixit امتیاز تعمیر پذیری ۷ از ۱۰ را به آیفون ۶ اس پلاس داده است که این امتیاز نشان دهنده تعمیرپذیری خوب و دسترسی راحت به قطعات داخلی این گوشی می باشد. اما مواردی مانند دسترسی به کابل تاچ آی دی و استفاده اپل از پیچ ۳ امتیاز را از این تلفن گرفته است.