ال جی V20 اولین گوشی مجهز به اندروید 7.0 خواهد بود

ال جی V20 اولین گوشی مجهز به اندروید 7.0 خواهد بود

از روز اول شهریور (22 آگوست) انتشار رسمی اندروید 7.0 نوقا بر روی تبلت تبدیل شونده  Pixel C و دستگاه‌های نکسوس منتخب نظیر نکسوس 5نکسوس 6نکسوس 6، نکسوس 9 و نکسوس پلیر آغاز شد.

اگرچه غافلگیر کننده نیست که دستگاه‌های گوگل زودتر از سایر دستگاه‌های هوشمند به روز رسانی اندروید نوقا را دریافت کنند اما امسال شرایط متفاوت است و گوشی دیگری به جز نکسوس برای اولین بار در هنگام عرضه از نسخه اندروید 7.0 نوقا استفاده می‌کند که آن محصول جدید ال جی یعنی ال جی V20 است.

ال جی پیش از این اعلام کرده بود که مدل V20 همراه با اندروید نوقا به صورت از پیش نصب شده روانه بازار خواهد شد و اکنون گوگل نیز در تأیید این گفته، ال جی V20 را به عنوان اولین گوشی مجهز به اندروید 7.0 نوقا در زمان عرضه معرفی کرده است. نام مدل V20 در وبسایت رسمی اندروید 7.0 نوقا ذکر شده اما استفاده از کلمه «معرفی» توسط گوگل کمی اغراق آمیز به نظر می‌رسد چراکه گوگل نه تنها این گوشی را به نمایش نگذاشته بلکه به جز جمله بالا هیچ اطلاعات دیگری درباره این گوشی نیز ذکر نکرده است. با این حال به وسیله این وبسایت می‌توانیم نگاهی اجمالی به رابط کاربری اندروید نوقا در V20 داشته باشیم که البته تفاوت زیادی با رابط کاربری اندروید مارشمالو ندارد.

ال جی V20 در روز شانزدهم شهریور ماه به صورت رسمی معرفی خواهد شد و اواخر ماه آینده با قیمتی در حدود 649 دلار در آمریکا عرضه خواهد شد. طبق شایعات منتشر شده V20 از طراحی ماژولار، دوربین عقب دوگانه، اسکنر اثر انگشت و تراشه اسنپدراگون 820 بهره می‌برد و طبق گفته کمپانی ال جی این گوشی می‌تواند «بهترین تجربه ویدیویی و صوتی» را در اختیار کاربر بگذارد. با این حال برای آشنایی بیشتر با این محصول همچنان باید منتظر بمانیم.