رول‌های دستمال کاغذی مخصوص برای گوشی‌های هوشمند نیز از راه رسید!

رول‌های دستمال کاغذی مخصوص برای گوشی‌های هوشمند نیز از راه رسید!

همانطور که می‌دانید کیبورد کامپیوترها و گوشی‌ها داری آلودگی بسیاری هستند زیرا مدام از آنها استفاده شده و به همه جا برده می‌شوند. شاید بگویید هنوز هم مکان‌هایی مانند حمام وجود دارد که گوشی ها در آنجا رخنه نکرده‌اند، اما در آینده با عرضه‌ی گوشی های ارزان قیمت ضد آب، حمام‌ها نیز در امان نخواهند بود!

smartphone-paper-3-640x427-c
مردم ژاپن معروف به اختراع‌های عجیب و غریب هستند، هفته گذشته در توالت‌های فرودگاه ناریتای توکیو حدود 80 رول‌ دستمال کاغذی در 7 توالت عمومی برای پاک کردن گوشی‌های هوشمند در کنار رول‌های دستمال توالت قرار دادند. بنابراین هنگامی که می‌نشینید، در آن واحد می‌توانید در کنار قضای حاجت با دستمال کاغذی مخصوص گوشی خود را هم تمیز کنید!

هدف اصلی این دستمال کاغذی‌ها برای توریست‌هایی هست که وارد ژاپن می‌شوند زیرا روی آنها نوشته به ژاپن خوش آمدید و اطلاعاتی درباره چگونگی استفاده از وای فای عمومی و اپ‌های مخصوص توریست‌ها را پشت برگه‌ها نوشته شده که این کار تحت حمایت غول تجاری موبایل ژاپن NTT Docomo انجام شده است.

smartphone-paper-2-640x427-cدر طی تحقیقات انجام شده گوشی‌های شما بیش از ۵ برابر کثیف‌تر از نشیمنگاه توالت‌های عمومی است پس جای تعجبی وجود ندارد که باید گوشی‌هایمان را تمیز کنیم و این راه حل جالبی است که به ذهن ژاپنی‌ها رسیده و احتمال عمومی شدن این ایده به تمام ژاپن و دیگر کشورهای جهان می‌رسد. ژاپن اغلب اوقات در تکنولوژی و ایده 20 سال جلوتر از کشورهای جهان حرکت می‌کند.

آیا نصب این دستمال‌ها در مکان‌های عمومی در ایران کارا خواهد بود؟ نظر شما چیست؟!

1 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید