معرفی اپلیکشن TocuhTime: چقدر برای هر کار صرف می‌کنید؟

TouchTime نام برنامه ایست که مدت زمانی را که شما برای انجام هر کار صرف می‌کنید، محاسبه می‌کند. برای مثال، دفعه‌ی بعد که رانندگی می‌کنید، می‌خوابید با ورزش می‌کنید، تاچ تایم می‌تواند به شما کمک کند تا ببینید چه زمانی را برای انجام هر یک از فعالیت‌های نامبرده صرف کرده‌اید. با استفاده از این برنامه می‌توانید دقیقاً مشاهده کنید که زمان خود را چگونه می‌گذارنید و عادت‌های خود را اگر ضروری می‌بینید، عوض کنید.

نحوه‌ی کارکرد این برنامه به گونه‌ایست که شما ابتدا فعالیت مورد نظر خود را مشخص می‌کنید، سپس یک آیکون برای فعالیتتان در نظر می‌گیرد و هنگامی که برای شروع آن تصمیم می‌گیرد، آن را انتخاب می‌کنید. برنامه مدت زمانی را که شما برای فعالیت مشخص شده سپری می‌کنید، اندازه‌گیری می‌کند. با انتخاب گزینه‌ی توقف و یا انجام یک فعالیت جدید، زمان برای کار قبلی می‌ایستد. وقتی که کارهایتان به اتمام رسید، می‌توانید تمامی آمارها و تاریخچه‌ی فعالیت‌های انجام شده‌تان را ببینید.

تاچ تایم بیش از 1000 آیکون برای مشخص کردن فعالیت‌های مختلف دارد و احتمال برای همه‌ی کارها و سرگرمی‌های شما یک آیکون وجود خواهد داشت، مگر این که به چیزهای عجیب و غریبی تمایل داشته باشید! آیکون‌های مختلف با کلمات کلیدی از یکدیگر تفکیک شده‌اند و با یک جست و جوی ساده می‌توانید آیکون مورد نظر خود را بیابید. با نگه داشتن انگشت خود بر روی یک آیکون می‌توانید رنگ دلخواهتان را برای آن انتخاب کنید. پاک کردن و جابجا کردن آیکون‌ها نیز با یک کشیدن و پایین آوردن و لمس طولانی میسر شده است. مثلاً برای پاک کردن یا عوض کردن یک آیکون می‌توانید روی آن لمس طولانی کنید.

در برنامه یک تقویم نیز قرار داده شده تا بتوانید تمام فعالیت‌هایی را که در طول روز و هفته انجام داده‌اید، ملاحظه کنید. در تقویم می‌توانید هر فعالیت را اضافه، حذف یا تغییر دهد. امکان تغییر زمان شروع، پایان یا اضافه کردن یک نوشته و یا به اشتراک گذاری هر فعالیت نیز وجود دارد. همچنین می‌توانید آمار فعالیت‌هایتان را به صورت یک نمودار دایره‌ای بر اساس روز، هفته یا ماه ببینید.

تاچ تایم در حال حاضر بر روی پلت فرم اندروید و به صورت رایگان در گوگل پلی استور موجود می‌باشد و به احتمالاً نسخه‌ی آی او اس آن نیز به زودی عرضه خواهد شد.