امکان ارسال ویدیو به عنوان فایل گیف به واتس اپ اضافه می‌شود

امکان ارسال ویدیو به عنوان فایل گیف به واتس اپ اضافه می‌شود

در اواخر سال 2016، اکنون هیچ گونه کمبودی در زمینه برنامه‌های پیان رسان وجود ندارد و گزینه‌های زیادی نظیر فیسبوک مسنجر، واتس اپ، گوگل الو، هنگ اوت، اسکایپ و … برای برقراری ارتباط در اختیار کاربران قرار دارد. اگرچه پایه و هدف کلی تمام این برنامه‌ها مشترک است اما هر کدام از آن‌ها ویژگی‌ها و امکانات منحصر به فردی دارد تا از سایر رقبا متمایز باشد، به عنوان مثال اسکایپ برای کیفیت تماس‌های تصویری شناخته می‌شود و گوگل الو یکی از بهترین پلتفرم‌های پیام رسانی تلفن محور است.

با این حال این تنوع پلتفرم منجر به شک و تردید در انتخاب اپلیکیشن مورد نیاز می‌شود، چراکه هیچ کدام از آن‌ها به صورت مطلق بر سایر برنامه‌ها برتری ندارد و هر کدام در برخی ویژگی‌ها عملکرد فوق العاده ای دارند و در برخی جوانب دیگر نقص در عملکرد آن‌ها دیده می‌شود.

در این بین یکی از محبوبترین اپلیکیشن های پیام رسان واتس اپ است. واتس اپ از اواخر سال 2009 پا به این عرصه گذاشت و در این 7 سال به طور چشمگیری روند به رشد و پیشرفت را طی کرده است و نه تنها تعداد کاربران این برنامه روز به روز افزایش می‌یابد بلکه ویژگی‌های در دسترس کاربران نیز با گذشت زمان بیشتر و بیشتر می‌شوند. با این حال یکی از کمبودهای محسوس این برنامه عدم امکان ارسال راحت فایل‌های گیف بین کاربران است، میگوییم ارسال «راحت» چراکه از نظر فنی از طریق روت کردن گوشی اندرویدی می‌توان به این ویژگی دسترسی داشت اما این روش برای اکثریت کاربران دشوار به نظر می‌رسد.
Screen-Shot-2016-08-25-at-17.14.23-840x490اکنون در جدیدترین به‌روزرسانی نسخه بتای اندروید واتس اپ، کاربران با استفاده از بخش ارسال ویدیو می‌توانند فایل‌های گیف ارسال کنند. برای استفاده از این ویژگی کافی است به وسیله واتس اپ یک فایل ویدیویی ضبط کنید سپس گزینه کوتاه کردن ویدیو در اختیار شما قرار می‌گیرد و اگر ویدیوهای شما از نظر زمانی 6 ثانیه یا کمتر باشد می‌توانید آن‌ها را به فایل گیف تبدیل کنید. این روش برای ویدیوهایی که روی گالری گوشی ذخیره شده نیز کار می‌کند و می‌توانید آن‌ها را نیز به این ترتیب به فایل گیف تبدیل کنید.

این ویژگی در حال حاضر تنها بر روی نسخه بتای اندروید 2.16.244 دیده می‌شود و مدتی طول می‌کشد تا در دسترس عموم کاربران واتس اپ قرار گیرد.