گذر ویندوز 10 از مرز 500 میلیون کاربر فعال در جهان!

نصب بیش از 500 میلیون ویندوز 10 روی دستگاه‌های هوشمند در جهان!

دیروز کمپانی مایکروسافت در کنفرانس BUILD بعضی از آمار و ارقام را اعلام کرد. این کمپانی تایید کرد که تا به امروز بیش از 500 میلیون دستگاه روزانه با ویندوز 10 در سراسر جهان اجرا می‌شوند. تقریباً بعد از هشت ماه از انتشار به‌روزرسانی نسخه جدید، این رقم اعلام شده است. سال 2016 میلادی در همین بازه زمانی، مایکروسافت تعداد دستگاه‌هایی که روزانه با ویندوز 10 اجرا می‌شدند را 400 میلیون اعلام کرده بود.

یکی از هدف‌های بزرگ اولیه کمپانی مایکروسافت رسیدن این رقم به 1 میلیارد دستگاه در سال 2018 میلادی بود ولی با توجه به اعداد و ارقام واقعی، خرداد ماه سال پیش این کمپانی تصمیم به تغییر این رقم گرفته و تجدید نظری در آن کرده است. از این رو این کمپانی اعلام کرد که پیش‌بینی کرده در سال 2018 میلادی ماهانه بیش از 1 میلیارد دستگاه فعال از ویندوز 10 استفاده خواهند کرد. اما اگر به رشد سالانه تعداد دستگاه‌هایی که با ویندوز 10 اجرا می‌شوند نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که این رقم در طی یک یا دو سال به یک میلیارد دستگاه فعال نخواهد رسید مگر اینکه مایکروسافت استراتژی جدیدی را در پیش بگیرد.

بنا به گزارش منتشر شده از خبرگزاری The Verge، هدف اصلی مایکروسافت رسیدن تعداد دستگاه‌های فعال ویندوز 10 تا خرداد ماه سال جاری به 550 میلیون و تا اوایل پاییز سال جاری به 575 میلیون دستگاه فعال است. اگر این گزارش صحت داشته باشد، باید اعلام کنیم که کمپانی مایکروسافت طبق برنامه خود به جلو می‌رود و تا به امروز توانسته به آمار تخمین زده شده دست پیدا کند. شما کدام سیستم عامل را روی کامپیوتر خود نصب دارید؟

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید