داشبورد ویندوز 10 برای Xbox One به زودی ارائه خواهد شد

xbox one windows 10

داشبورد ویندوز 10 برای Xbox One مایکروسافت دیروز معرفی شد و قرار است تا در ماه نوامبر در دسترس دارندگان این کنسول نسل هشتمی قرار گیرد. البته، کسانی که در برنامه Xbox One Preview شرکت کرده اند، می توانند این داشبورد جدید و امکانات متنوع آن را در ماه سپتامبر امتحان کنند.

این تاریخ ها توسط آقای Mike Ybarra، که بر روی توسعه پلتفرم های Xbox و ویندوز کار می کند، در وب سایت توییتر اعلام شده است. آقای Ybarra در پستی که ارسال کرده است، چند نکته کوچک در مورد این داشبورد جدید را فاش کرده و عنوان کرده است که هدف از ارائه داشبورد ویندوز 10 برای Xbox One، سریع تر و آسان تر کردن استفاده از این کنسول می باشد.

در حالی که پیش از این بسیاری از ویژگی های داشبورد جدید Xbox One در نمایشگاه E3 2015 مشخص شده بود، ولی با این حال آقای Ybarra خبر از یک بخش راهنمای جدید در این داشبورد داده است که در توصیف آن بیان داشته است که شبیه آن چیزی خواهد بود که در Xbox 360 وجود داشت. وی در این باره گفته است:

این قابلیت بسیار سریع عمل خواهد کرد و تنها با یک کلیک می توانید به آنچه می خواهید دست پیدا کنید.

xbox one fall dashboard updateمایکروسافت دارای پیشینه ای بسیار قوی در زمینه ایجاد تغییرات قابل توجه در داشبورد کنسول Xbox می باشد و معمولا این تغییرات عمده را در بروزرسانی های ارائه شده در پاییز، اعمال کرده است. به واسطه ارائه این بروزرسانی ها، کنسول Xbox 360 مایکروسافت در پایان عمر خود کاملا با آنچه که در ابتدا عرضه شده بود تفاوت داشت و از قابلیت ها و ویژگی های بسیار بیشتری برخوردار شده بود.

ظاهرا مایکروسافت قصد دارد تا روند مشابهی را برای کنسول Xbox One خود نیز در پیش بگیرد. البته هنوز مشخص نیست که در ماه سپتامبر چه ویژگی های جدیدی در دسترس کاربران عضو برنامه Preview قرار خواهد گرفت، اما اگر شبیه روندی باشد که در نسخه های تست بتای بروزرسانی های Xbox 360 طی می شد، باید منتظر ارائه قدم به قدم ویژگی های جدید برای عموم کاربران این کنسول باشیم.

attackofthefanboy