Xbox Play Anywhere از شهریور ماه شروع به کار خواهد کرد

عرضه ایکس باکس پلی انی‌ور در شهریور

ماه گذشته و در جریان نمایشگاه E3، مایکروسافت قابلیت جدیدی را با نام «ایکس باکس پلی انی‌ور» (Xbox Play Anywhere) معرفی نمود اما هیچ تاریخ عرضه دقیقی برای آن مشخص نکرد و تنها به بیان این نکته بسنده نمود که قابلیت مذکور در اواخر سال جاری میلادی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. حال این شرکت تاریخ دقیق شروع به کار ایکس باکس پلی انی‌ور را به صورت رسمی اعلام کرده و همانطور که پیش از این نیز گفته شده بود در اواخر سال و به طور دقیق‌تر در شهریور ماه (سپتامبر) شاهد رونمایی از این قابلیت جدید خواهیم بود.

معرفی ایکس باکس پلی انی‌ورایکس باکس پلی انی‌ور در واقع برای تسهیل انجام یک بازی مشترک بر روی دو پلتفرم ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی، طراحی شده است و بازیکنان با استفاده از آن قادر خواهند بود تا به صورت رایگان از نسخه رایانه‌های شخصی بازی‌هایی که به صورت دیجیتالی برای ایکس باکس وان خریداری کرده‌اند، استفاده نمایند و برعکس. ویژگی جالب دیگری که در این طرح وجود دارد این است که، تمامی اچیومنت‌ها و فایل‌های ذخیره بازی‌ها نیز بر روی هر دو پلتفرم در دسترس خواهد بود و بدین ترتیب کاربران قادر خواهند بود تا در هر زمان و بر روی هر کدام از پلتفرم‌ها، بازی دلخواه خود را ادامه دهند.

ایکس باکس پلی انی‌وربرای استفاده از این قابلیت جدید، دارندگان کنسول ایکس باکس وان باید بروزرسانی تابستانی جدیدی را که تا چند هفته دیگر عرضه خواهد شد، نصب نمایند. کاربران رایانه‌های شخصی نیز باید بروزرسانی سالانه ویندوز 10 را که قرار است در تاریخ 12 مرداد (2 اوت) عرضه شود، بر روی سیستم خود نصب نمایند.

بازی‌های ایکس باکس پلی انی‌ورپس از آماده شدن تمامی مقدمات مذکور، کمپانی مایکروسافت اقدام به راه‌اندازی قابلیت ایکس باکس پلی انی‌ور خواهد نمود. اولین عنوانی هم که از این قابلیت پشتیبانی خواهد کرد بازی ReCore بوده و پس از آن نیز بازی‌های فورزا هورایزن 3 (Forza Horizon 3)، چرخ‌دنده‌های جنگ 4 (Gears of War 4) و نبرد هیلو 2 (Halo Wars 2) از این طرح جدید پشتیبانی خواهند کرد.

بنا به اعلام رسمی مایکروسافت، ایکس باکس پلی انی‌ور در تاریخ 23 شهریور ماه (13 سپتامبر) به صورت رسمی شروع به کار خواهد کرد.