برگزاری نخستین ماراتن تولید محتوای دیجیتال فردا در دانشگاه شریف

امیرحسین اسدی (دبیر نخستین ماراتن تولید محتوای دیجیتال) با اشاره به اهمیت و جایگاه فناوری‌های دیجیتال در پیشبرد اقتصاد کشور عنوان کرد که دفتر فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم،فناوری و اقتصاد دانش بنیان، معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و سایر نهاد‌های حمایت کننده رویدادی را با عنوان «جشنواره دائمی تولید محتوای دیجیتال ایران» برگزار می‌کند.

دبیر نخستین ماراتن تولید محتوای دیجیتال از تلاش برای شکوفایی توانمندی و ظرفیت‌های بخش خصوصی و بومی در تولید محتوای دیجیتال با برگزاری این رویداد سخن می‌گوید. در این رویداد بزرگ ظرفیت‌های ملی تولید محتوای دیجیتال با قابلیت بارگذاری بر بستر فناوری پیشرفته شناسایی و فعال خواهد شد. در واقع در این طرح استعدادهای بالقوه عرصه فناوری شناسایی شده و در یک حرکت برنامه‌ریزی شده در جهت تقویت توان ملی حوزه فناوری، به کار گرفته خواهند شد.

امیرحسین اسدی برگزاری ماراتن تولید محتوای دیجیتال را زمینه سازی فوق‌العاده خوب برای توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان در بستر نوآورانه می‌داند و می‌گوید:

این ماراتن فناوری فرصتی خواهد بود تا تیم‌های شرکت‌کننده بتوانند در یک مسابقه علمی و هنری نسبت به تولید محتوا با موضوعات کارآفرینی و اقتصاد دانش‌بنیان، فرهنگ و جامعه و سبک زندگی سالم بر اساس محورهای الگوریتم نویسی، سناریو نویسی،ui ، ux و در حوزه‌های بازی رایانه‌ای، نرم افزارهای تلفن همراه و وب سایت، فعالیت کنند.

تیم‌های شرکت کننده فرصت دارند در مدت ۱۲ ساعت و پس از دریافت موضوع مسابقه که به‌صورت قرعه انتخاب می شود، سناریو و یا الگوریتم محتوایی خود را تدوین کنند. محصولات برگزیده با مشارکت شرکت‌های فناوری به‌صورت سامانه‌های دیجیتال در دسترسی جامعه قرار خواهد گرفت و فرایند تجاری سازی آن انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است که نخستین ماراتن تولید محتوای دیجیتال روز جمعه 29 مرداد ماه سال جاری با حضور جمعی از فعالان این عرصه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد گردید.

منبع مهر
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد