آی پینز

سامسونگ وجود مشکل جدی در بخش مدیریت حافظه گلکسی S6 را تایید کرد

همانطور که مطلع هستید و اخیرا در خبرها آمده بود گوشی های سامسونگ گلکسی s6 و s6 Edge دارای یکسری مشکلات جدی در قسمت مدیریت حافظه دستگاه هستند که باعث کندی بیش از حد و حتی هنگ کردن برخی برنامه ها شده و در برخی مواقع کاربر با پیغام Force Close مواجه می شود.

پس از شکایت های متعددی که از سوی کاربران این گوشی ها به گوش رسید بالاخره شرکت سامسونگ از طریق پیامی که در شبکه فیسبوک خود منتشر کرد به وجود مشکل جدی در بخش مدیریت حافظه پرچمدار دستگاههای گلکسی این شرکت اذعان کرد.

به نوشته سایت forbes ریشه این مشکل به نحوه استفاده گوشی از رم و خالی کردن آن در هنگام کمبود منابع سیستم بر می گردد.

در چنین حالتی، دستگاه بایستی برنامه هایی را که در حال استفاده نیستند غیر فعال نموده و فضای خالی شده را در اختیار برنامه های در حال اجرا قرار دهد.

بنابراین هنگاهی که این اتفاق نمی افتد سیستم به شدت کند شده و پردازنده به علت پر شدن حافظه و نبود هیچگونه اطلاعاتی برای پردازش، از کار افتاده و در نتیجه برنامه در نهایت متوقف می شود.

در این بین می توان از روش های معمول جهت خالی کردن فضای حافظه مانند بستن تمام برنامه های در حال اجرا و یا راه اندازی مجدد سیستم استفاده کرد.

اگر چه این روش مقداری از فضای حافظه را بازیابی خواهد کرد اما در برخی مواقع حتی بستن برنامه ها نیز باعث پایداری دوباره سیستم نشده و تنها راه چاره همان راه اندازی دوباره دستگاه خواهد بود.

البته در این بین برخی نیز معتقدند این مشکل ریشه در سیستم عامل جدید گوگل یعنی آندروید آبنات چوبی دارد به طوریکه مشکل هدر رفت شدید حافظه در تمامی نسخه های این سیستم عامل اعم از ۵٫۰٫۱ و ۵٫۰٫۲ و همچنین ۵٫۱ گزارش شده است.

باید توجه کرد که هر دو گوشی گلکسی s6 و s6 edge از نسخه ۵٫۰٫۲ این سیستم عامل استفاده می کنند و گوگل نیز وجود باگ در بخش مدیریت حافظه را پذیرفته است.

گوگل حل این مشکل را به ارائه قریب الوقوع آپدیت ۵٫۱٫۱ موکول کرده که در بخش تغییرات آن عبارت “بهبود مدیریت حافظه” به عنوان یکی از تغییرات مهم قید شده است.

در کنار این اقدام گوگل، سامسونگ نیز بیکار نبوده و قول داده با ارائه آپدیت هایی جزئی به بهبود این مشکل و افزایش کارایی دستگاه کمک خواهد نمود.

متن پیام این شرکت در صفحه فیسبوک بدین شرح است:

“ریز-آپدیت ها در دست آماده سازی جهت ارائه برای رفع مشکل پایداری و عملکرد دستگاه می باشند … برای اطلاع از این بروزرسانی ها از قسمت Settings > About device > Software update > Update now دستگاه خود اقدام کنید”

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد