نسخه 256 گیگابایتی آیفون 7؛ اپل به دنبال تغییری بزرگ در حافظه آیفون‌ها

اگر از علاقه‌مندان به تکنولوژی و یا شما نیز یکی از مصرف‌کنندگان آیفون‌های اپل باشید، قطعاً این را می‌دانید که گوشی‌های هوشمند شرکت اپل یا همان آیفون‌ها از کارت حافظه میکرو SD پشتیبانی نمی‌کنند و در واقع اپل هیچ اسلاتی را برای استفاده از آن‌ها در محصولات خود تعبیه نکرده است. همراه با این قضیه که می‌تواند برای بسیاری از مصرف کنندگان مشکلات اساسی را به همراه داشته باشد و موجب شود آن‌ها از خرید آیفون صرف نظر کنند، تعجب برانگیز است که اپل همچنان نسخه‌ی 16 گیگابایتی آیفون‌ها را نیز به فروش می‌رساند. با توجه به آن که امروزه استفاده از فایل‌های مولتی مدیا بیش از پیش شده است، بدون شک 16 گیگابایت نمی‌تواند پاسخگوی یک کاربر با مصرف متوسط باشد.

طبیعتاً بسیاری از کاربران از همین رو به نسخه‌هایی با حافظه بالاتر نظیر نسخه‌های 64 گیگابایتی و یا 128 گیگابایتی روی می‌آورند. اما فرض را بر این می‌گیریم که یک مصرف کننده علاقه‌مند به آیفون، نیازمند حافظه بیشتری از 128 گیگابایت است؛ پس تکلیف آن کاربر چه می‌شود؟ به نقل از گزارش جدید DigiTimes (همراه با MacRumors) ما می‌توانیم امیدوار باشیم که اتفاقات خوبی برای حافظه آیفون‌های اپل در حال رخ دادن است. این گزارش بر اساس شنیده‌های منابع نزدیک به دیجی‌تایمز ادعا می‌کند که احتمالاً آیفون 7 اپل در نسخه جدید 256 گیگابایتی نیز برای کاربران پرمصرف عرضه خواهد شد.

اگر شما با شنیدن این حرف کمی متعجب شدید باید گفت که ما در ماه مه سال جاری نیز چنین شایعه‌ای را بار دیگر شنیده بودیم و این نخستین باری نیست که صحبت‌های تازه‌ای در ارتباط با حافظه داخلی آیفون نسل آینده شرکت اپل به گوش می‌رسد. هرچند که دیجی‌تایمز دارای بهترین سابقه در افشای اخبار مختلف محصولات حوزه تکنولوژی را در اختیار ندارد اما نمی‌توانیم عرضه‌ی نسخه 256 گیگابایتی آیفون 7 را چندان هم دور از انتظار ببینیم.

به هر حال شکاف قیمتی بین مدل‌های مختلف آیفون 7 نسبت به حجم آن‌ها متفاوت خواهد بود و بدون شک نسخه 256 گیگابایتی آیفون 7 با قیمتی سرسام آور نسبت به مدل‌های پایین‌تر آن نظیر 64 گیگابایتی روانه بازار خواهد شد.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد