تاچ سه بعدی در آیفون 6s و آیفون 6s Plus

به نظر می‌رسد که شایعه‌هایی که وجود داشته‌اند درست از آب در آمده‌اند:‌ آیفون 6s و آیفون 6s Plus مجهز به قابلیت لمسی 3D هستند.

حال این سوال پیش می‌آید که اصلاً 3D Touch چیست؟ 3D Touch به این معنی است که مانند تاچ فشاری در ساعت اپل، صفحه لمسی آیفون‌های جدید نیز قادر خواهند بود فرق بین فشارهای ضعیف، متوسط و قوی را هنگام لمس صفحه تشخیص دهند که اجازه پیاده‌سازی قابلیت‌های جدیدی را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. در واقع اپل نیز مجموعه‌ای از مثال‌ها را در راستای این قابلیت به نمایش گذاشت که البته خیلی خوب بودند.

iPhone-6s-and-6s-Plus-new-3D-Touch-tech (1)

در ابتدا می‌توان گفت که تاچ سه بعدی به شما اجازه خواهد داد به یک سری از اعمال از پیش تعریف شده درون اپ‌ها دسترسی داشته باشید، برای مثال در اپ Apple Maps با فشار دادن قوی با انگشتتان روی آیکون این اپ می‌توانید به home بروید یا برای باز کردن دوربین در حال سلفی، اپ دوربین را با فشاری قوی باز کنید. درون ایمیل‌هایتان با فشاری قوی روی هر ایمیل می‌توانید پیش‌نمایشی از محتویات آن را ببینید و می‌توانید با فشار دادن آدرسی که همین الان دوستتان برایتان از طریق سرویس پیامک فرستاده آن را چک کنید. همچنین بعد از فعال کردن قابلیت 3D Touch می‌توانید با نگاه داشتن انگشتتان روی صفحه به جای دیدن صفحه پیش‌نمایش به حالت تمام صفحه بروید.

iPhone-6s-and-6s-Plus-new-3D-Touch-tech (2)

همانطور که می‌توانید تصورش را بکنید، این قابلیت در بازی‌ها نیز قابل استفاده خواهد بود (البته اگر توسعه‌دهندگان از این قابلیت در بازی‌هایشان استفاده کنند) و به شما اجازه کنترل دقیق‌تری را خواهد داد. برای مثال در یک بازی جدید فشارهای آرام روی صفحه می‌توانند شلیک‌های معمولی باشند و فشاری قوی‌تر می‌تواند یکی از قابلیت‌های شما را فعال کند و همه دشمنان در محدوده دید شما را بکشد.

با همه این‌ها، قابلیت 3D Touch به نظر قابل قبول می‌آید، و با توجه به علاقه شدید توسعه‌دهندگان به کاربران اپل، حدس می‌زنیم که زمان زیادی طول نخواهد کشید تا این قابلیت در اپ‌های توسعه‌دهندگان پیاده‌سازی شود.

phonearena

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.