آی پینز

با ویژگی‌های جدید قلم اس پن گلکسی نوت 7 آشنا شوید

سری گلکسی نوت همیشه به جز امکانات خوبشان و شناخته شدن به عنوان یک “گوشی بزرگ”، به داشتن یک قلم هوشمند اختصاصی با نام S Pen معروف بوده‌اند. استفاده از یک دیجیتایزر ویژه از شرکت Wacom (فعال در زمینه قلم‌های هوشمند) در زیر صفحه نماش گوشی استفاده شده که با استفاده از بهینه سازی‌های نرم‌افزاری، گلکسی نوت‌ها را به ابزاری منحصر به فرد و بسیار دقیق در هنگام استفاده از قلم تبدیل کرده‌اند؛ با بکارگیری این تکنولوژی‌ها در کنار یک دیگر می‌توانبد به راحتی نقاشی بکشید یا دست نوشته تهیه کنید.

در نوت 3 و نوت اج، اس پن توانایی تشخیص 2048 سطح فشار را داشت و در گلکسی نوت 5، این قلم با یک روکش فلزی ساخته شده که هنگام ورود به محل تعیین شده در پایین گوشی صدایی کلیک مانند لذت بخشی را ایجاد می ‌کند. اما قلم S Pen در آخرین نسل نوت‌ها یعنی گلکسی نوت 7، تکامل بیشتری یافته است.

قلم اس پن گلکسی نوت 7 از نظر ظاهری بسیار شبیه به قلم بکار گرفته شده در نوت 5 است و همچنان در پایین گوشی و در سوراخ تعبیه شده آرام می‌گیرد. این قلم همچنان دکمه اختصاصی خود را به همراه دارد، اگر چه این دکمه کمی به سمت بالاتر نقل مکان کرده است؛ تاثیر این کار را وقتی بهتر متوجه می‌شوید که مشغول کار یا بازی با دستگاه هستید.

اما به سراغ بهبودهای سخت افزاری قلم اس پن گلکسی نوت 7 برویم. در حال حاضر این قلم برای هماهنگ بیشتر با فبلت خود در برابر آب مقاوم شده است، توجه داشته باشید که نوت 7 توانسته است به استاندارد نظامی IP 68 دست یابد که برای خیلی از کاربران می‌تواند هیجان انگیز باشد. جالب‌تر اینکه قلم در زیر آب هم توانایی کار را دارد در حالی که گلکسی اس 7 و اس 7 اج هنگامی که در آب فرو می‌روند هیچ ورودی لمسی را تشخیص نمی‌دهند.

قابلیت تشخیص سطح فشار نیز بهبود یافته و اینک اس پن نوت 7 می‌تواند تا دو برابر نسل قبلی خود یعنی 4096 درجه سطح فشار را تشخص دهد. ما فکر می‌کنیم این مورد را اغلب کاربران متوجه نخواهند شد ولی سامسونگ حتما از طرف هنرمندان برای این ارتقاء مورد قدر دانی قرار خواهد گرفت. ضخامت نوک قلم نیز به 0.7 میلیمتر کاهش یافته است تا بیش از پیش احساسی شبیه به یک قلم واقعی را به کاربر خود منتقل کند.

اما در بخش نرم‌افزاری هم اس پن با سبدی پر به این رونمایی آمده است. در حالی که منوی ایر کامند (Air Command menu) همانند نسخه پیشین خود است، شاهد حضور دو گزینه جدید بزرگ‌نمایی و ترجمه در درون آن هستیم. قابلیت بزرگ‌نمایی با باز شدن یک پنجره کوچک در زیر محل تماس قلم اس پن می‌تواند تا 300 درصد بزرگ نمایی جهت محتوایی که به سادگی قابل دیدن نیستند به کاربر کمک کند.  قابلیت ترجمه نیز بسیار کاربردیست، کافی است قلم را بر روی عبارت مورد نظر ببرید تا ترجمه آن را مشاهده کنید. خبر خوب اینکه این ویژگی علاوه بر متون، در تصاویر نیز کار می‌کند که بسیار شگفت‌انگیز است.

قلم اس پن سامسونگ گلکسی نوت 7 همچنان در تمامی گوشی‌ها بی رقیب است. البته این واقعیت نیز وجود دارد که شرکت‌های مطرح دیگری هیچ تمایلی به ارائه قلم هوشمند در محصولات خود ندارند(اپل یک قلم هوشمند توسعه داده است ولی استفاده آن تنها محدود به آیپد پرو می‌شود). از نظر ما توسعه این ابزار از سمت سامسونگ بسیار جذاب و کاربردی است و امیدواریم نسخه‌های پیشرفته تری از آن را در آینده ببینیم.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد