بهبود عملکرد باطری و حافظه رم در اندروید M

همایش سالانه توسعه دهندگان گوگل با نام Google I/O قرار است از روز 28 ام ماه مه شروع به کار کند. مطمئنا مهمترین خبر مربوط به این همایش، معرفی نسخه جدید سیستم عامل اندورید با نام اندورید M می باشد. با اینکه مدت کمی به آغاز همایش باقی مانده است ولی هنوز هم اطلاعاتی در خصوص اندروید M در وب سایت های مختلف درز پیدا می کنند و شایعات متعددی نیز حول آن شکل گرفته اند. در همین راستا وب سایت Android Police به نقل از منابع خود خبر داده که نسخه آینده سیستم عامل اندروید بیشتر بر روی بهبود عملکرد حافظه رم و همچنین کاهش مصرف باطری تمرکز خواهد داشت.

اوایل این ماه بود که گوگل نام اندروید M را به صورت اتفاقی در برنامه کاری همایش I/O درج نمود و باعث به راه افتادن شایعات مختلفی در خصوص سیستم عامل جدید خود گردید، هر چند که به سرعت نسبت به حذف آن اقدام نمود. حال مدیر اجرایی گوگل آقای Hiroshi Lockheimer در خلال مصاحبه ای که با وب سایت  Fast Company داشته است اشاره کرده که “ما اندروید M را امسال عرضه خواهیم کرد”. همچنین وی اضافه کرده است که “شما حتی می توانید آنچه را که سال بعد قرار است اتفاق بیفتد پیش بینی کنید” که احتمالا منظور ایشان از این گفته این است که اندروید N نیز سال بعد ارائه خواهد شد.

در راستای بهبود عملکرد باطری، گوگل از تیم خود خواسته تا سرویس “location check-ins” را در مواقع غیر ضروری غیر فعال کنند و فعالیت آن را در هنگام کمبود شارژ، کاهش دهند. این رویکرد نشان می دهد که گوگل شکایات مطرح شده توسط مشتریان گوشی هوشمند نکسوس 5 در خصوص هدر رفت باطری و استفاده بیش از حد رم دستگاه توسط سرویس Play services را قبول کرده است.

Android M 02 - بهبود عملکرد باطری و حافظه رم در اندروید Mبراساس گزارش Android Police، نسخه جدید سیستم عامل اندروید در داخل شرکت گوگل با نام Macadamia Nut Cookie یا به اختصار MNC شناخته می شود، اما این اسم ممکن است در هنگام معرفی رسمی آن تغییر کند. همانند اتفاقی که برای اندروید آب نبات چوبی رخ داد و نام آن از Lemon Meringue Pie به Lollipop تغییر کرد.

این وب سایت همچنین اشاره کرده است که گوگل نسخه پیش نمایشی از اندروید M رادر همایش I/O در اختیار توسعه دهندگان قرار خواهد داد. اما نسخه نهایی آن برای ارائه در ماه اوت برنامه ریزی شده و نام رسمی آن نیز در ماه اکتبر اعلام خواهد شد.

در کنار اندروید M، انتظار می رود گوگل از قابلیت های جدید دسترسی صوتی، اندروید پی (Android Pay)، نسخه جدید Chromecast و نسخه بهبود یافته جستجوی صوتی خود با نام OK Google رونمایی کند. همچنین پیش بینی می شود این غول جستجوی اینترنتی جزئیات بیشتری در رابطه با پشتیبانی از تشخیص اثر انگشت نیز ارائه نماید. در این بین شایعات مختلفی هم درباره جدا کردن بخش تصاویر از +Google و ارائه آن در قالب اپلیکیشنی مجزا مطرح شده است.

در ضمن پیش از این نیز گزارش هایی در رابطه با بهبود کنترل حریم خصوصی در اندروید M منتشر شده بود که کاربران را قادر خواهد ساخت تا اطلاعاتی را که مایل به اشتراک گذاری آنها در برنامه ای خاص نیستند تعیین کرده و بدین وسیله مانع دسترسی برنامه مورد نظر به آن اطلاعات گردند.

منبع: valuewalk.com

 

نظرات بسته شده است.