توافق هسته‌ای و فروش محصولات اپل و جنرال الکترونیک در ایران

امروز صبح پرزیدنت اوباما حصول توافقی تاریخی را اعلام کرد، توافقی که طبق آن فعالیت‌های هسته‌ای ایران تحت نظارت قرار خواهد گرفت و در عوض تحریم‌های گذاشته شده برای ایران برداشته خواهد شد، اتفاقی که دروازه‌های ایران را به سوی تاجران آمریکایی باز می‌کند. و همین حالا نیز خیلی از شرکت‌ها در میانه این راه قرار دارند، اپل و جنرال اکترونیک با توزیع کنندگان ایرانی در ارتباط اند.

البته این توافق هسته‌ ای به این معنا نیست که شرکت‌های بین‌ المللی بلافاصله می‌توانند فروش محصولات خود در ایران را شروع کنند، قبل از برداشته شدن تحریم‌ها باید شرایط خاصی توسط ایران رعایت شود، و معلوم نیست چه زمانی این اتفاق می‌افتد، اما با این حال این به آن معنا است که خیلی از شرکت‌ها به آغاز فعالیت‌ شان در ایران نزدیک‌اند و همان‌طور که در اکتبر سال گذاشته اعلام شد، اپل و جنرال اکترونیک با توزیع‌ کنندگان ایرانی در ارتباط هستند و شرکت بوئینگ برای اولین بار طی دهه‌های گذشته، دستورالمعمل و نمودارهای هواپیماهای خود را به ایران فروخته است.

ایران کشوری با بیش از 77 میلیون نفر جمعیت است، و این توافق می‌تواند بیش از 100 میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران را آزاد کند، که به این کشور قدرت خرید بیشتری خواهد داد و البته خیلی از شرکت‌ها را وسوسه می‌کند که به بازار ایران وارد شوند.

 The Verge

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد