تغییرات در نسل جدید آیپد و رایانه‎های مک با تمرکز بر روی کاربران حرفه‎ای

در حالی که بسیاری منتظر معرفی آیفون جدید در هفته آینده هستند، نشریه بلومبرگ خبر از برخی تغییرات در نسل جدید آیپد و رایانه‎های شرکت اپل داده است. طبق این گزارش اپل در حال همکاری با ال جی برای استفاده از نمایشگرهایی با رزولوشن 5K در نسل جدید iMac است که انتظار می‎رود از پردازنده گرافیک داخلی ساخت AMD استفاده کند. هم‎چنین ممکن است مک بوک ایر بعدی همانند مک بوک فعلی مجهز به پورت یو‎اس‎بی نوع C شود.

به لطف استفاده از صفحه کلید مسطح‎تر نسل بعدی مک بوک پرو نیز می‎تواند ضخامت کمتری داشته باشد. شایعات قبلی به صفحه لمس کوچک مجهز به OLED اشاره داشتند که با آپدیت Sierra سیستم عامل مک سازگاری خواهد داشت و عملکردهای متفاوتی را در برنامه مختلف از خود نشان می‎دهد.

در آخر انتظار می‎رود که نمایشگر آیپد نسبت به قبل بهبود یابد تا بزرگنمایی تصویر و جا‎به‎جایی میان صفحات آسان‎تر از قبل باشد. آپدیت نرم افزاری نیز می‎تواند موجب عملکرد بهتر قلم آیپد شود تا در برنامه‎های بیشتری در پلتفرم iOS قابل استفاده باشد. احتمال می‎رود آپدیت جدید نرم‎افزاری آیپد در سال آینده میلادی منتشر شود در حالی که رایانه‎های جدید مک در اواخر همین سال معرفی خواهند شد.

منبع Engadget
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد