احتمالا آیفون 7 فاقد دکمه فیزیکی Home خواهد بود

اپل همواره به ارائه طرح های ابتکاری و نوآورانه خود مشهور بوده است و به این وسیله توانسته خود را به عنوان یکی از پیشگامان عرصه تکنولوژی معرفی کند. اما در سال های اخیر به واسطه اقتباس های متعدد این شرکت از ایده های شرکت هایی همچون گوگل و LG در طراحی محصولات خود، جایگاه این کمپانی کمی متزلزل شده است.

با این حال این شرکت اخیرا و با عرضه مک بوک جدید خود که مجهز به پورت USB Type C می باشد، توانسته به شکوه گذشته خود نزدیک شود. مک بوک جدید اپل اولین محصول بزرگی است که در یک حرکت شجاعانه از این پورت جدید که پیش بینی می شود آینده ارتباطات لپ تاپ ها و گوشی های هوشمند را دستخوش تغییر خواهد کرد، استفاده کرده است.

اپل تمامی نقد های احتمالی را به جان خریده و از پورت بسیار شگفت انگیز USB Type C استفاده کرده است که سرعت بسیار بیشتری را در انتقال اطلاعات به ارمغان می آورد و در عین حال برای شارژ تجهیزات جانبی نیز کاربرد دارد. حال به نظر می رسد این شرکت در ادامه راه بازگشت به شکوه سابق خود قصد دارد روند ارائه نوآوری های جدید را در گوشی هوشمند مورد انتظار آیفون 7 نیز ادامه دهد.

iPhone-7-Concept-02دیگر از دکمه فیزیکی Home خبری نخواهد بود

در حالی که شایعات متعددی در خصوص استفاده اپل از دکمه های همیشگی و معمول پاور و تنظیم صدا در گوشی آیفون 7 شنیده می شود ولی این طور که به نظر می رسد اپل تصمیم دارد برای همیشه دکمه Home روی بدنه را از گوشی های آیفون حذف نماید. اپل در این ایده خود قصد دارد به جای دکمه فیزیکی سابق، با استفاده از تکنولوژی Touch ID یک دکمه Home دیجیتالی بر روی صفحه نمایش ایجاد کند.

البته مشکلی که در این بین به نظر می رسد این است که با همه پیشرفتی که در زمینه ساخت صفحات نمایشگر لمسی محقق شده و پاسخگویی بسیار خوبی که این نمایشگر ها دارند با این حال هنوز هم در شرایط خاصی مانند رطوبت زیاد و کثیف بودن بیش از حد صفحه نمایش، پاسخگویی لمسی آن ها دچار مشکل می شود. بنابر این باید ببینیم در صورت صحت خبر حذف دکمه فیزیکی Home و جانشینی یک دکمه دیجیتالی، اپل برای حل مشکل مذکور چه برنامه ای دارد.

احتمالا صفحه نمایش بزرگتری در راه است

اگر اپل در گوشی هوشمند آیفون 7 اقدام به حذف دکمه Home نماید و آن را به صفحه نمایش منتقل کند، در این صورت طراحان این گوشی فضای بیشتری را برای صفحه نمایش در اختیار خواهند داشت و بنابر این احتمالا با صفحه نمایش بزرگتری در این گوشی روبرو خواهیم بود. اما باید این نکته را هم در نظر داشت که اپل در گوشی آیفون 6 پلاس، اندازه صفحه نمایش را تا 6 اینچ ارتقا داده است و اگر بخواهد صفحه نمایش را در آیفون 7 بزرگتر کند این گوشی بیشتر به تبلت شباهت خواهد داشت تا یک گوشی هوشمند.

اپل تا کنون این شایعات را رد کرده و همچنان طرح های خود را به صورت کاملا سری دنبال می کند. با توجه به این که هنوز زمان زیادی تا عرضه گوشی آیفون 7 باقی مانده لذا در حال حاظر نمی توان با قاطعیت در مورد ویژگی های آن اظهار نظر کرد، اما اگر قصد دارید تا گوشی آیفون 6 خود را به 6S ارتقا دهید، بهتر است صبر کنید زیرا آیفون 7 به احتمال فراوان قابلیت ها و وِیژگی های جدید بیشتری خواهد داشت. البته شایعاتی در خصوص بهره مندی آیفون 6S از پورت USB Type C نیز به گوشی می رسد ولی با توجه به اینکه معمولا اپل در محصولاتی که در پاییز ارائه می کند ارتقا های بزرگی را در نظر نمی گیرد، احتمال صحت این شایعات کم به نظر می رسد.

توجه: تصاویر فوق همگی طرح های مفهومی از آیفون 7 می باشند و هنوز هیچ تصویر رسمی از آن منتشر نشده است.

منبع: pressandupdate

لینک کوتاه http://bit.ly/2Nsrgcd

تبلیغات

نظرات بسته شده است.