آیفون با رشد ۶۲ درصدی پرفروش ترین تلفن هوشمند در چین در سال ۲۰۱۵

در سه ماهه اول سال جاری اپل  با سهم ۱۴٫۷ درصدی ،مقام اول فروش در چین را بدست آورد،که ۶۲ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشه است، اپل موفق به فروش ۱۴٫۵ میلیون آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس شده است . که این عدد حیرت انگیز است. در این سه ماه آیفون پرفروش ترین تلفن هوشمند در بازار چین بوده است.

مقام دوم متعلق است به Xiaomi که ۱۳٫۷ درصد از این بازار را نصیب خود کرده است این کمپانی ۱۳٫۵ میلیون تلفن هوشمند در سه ماهه اول  در چین به فروش رسانده است .و جایگاه سوم این رده بندی به هوآوی با سهم ۱۱٫۴ درصد تعلق می گیرد ،هوآوی موفق به فروش ۱۱٫۲ میلیونی شده است.

به نظر می رسد این روزها  بازار چین برای سامسونگ مثل یک کابوس است و سامسونگ بدترین فروش خود را تجریه کرده است این کمپانی از مقام اول به مقام چهارم این رده بندی سقوط کرده است سامسونگ در فصل اول سال گذشته (۲۰۱۴) فروش ۲۰٫۵ میلیونی را  تجربه کرده بود که این عدد یعنی ۱۹٫۹ درصد از تلفن های هوشمند فروخته شده در این بازار ، اما درست یک سال بعد در فصل اول سال جاری این عدد به کمتر از نصف رسیده است و این کمپانی کره ای به فروش ۹٫۶ میلیونی بسنده کرده است که این عدد ۹٫۷ درصد از بازار چین را در اختیار سامسونگ قرار داده است

در آخر با قرار گرفتن لنوو در مقام پنجم این رده بندی به پایان می رسد،این کمپانی در فصل اول سال گذشته(۲۰۱۵) ، ۱۰٫۵ میلیون تلفن هوشمند به فروش رسانده بود، اما در سه ماهه اول سال جاری از تلفن های به فروش رسیده در بازار چین ۸٫۲ میلیون دستگاه به این شرکت تعلق گرفته است  که این تعداد دستگاه ۸٫۳ درصد از بازار چین را شامل می شود.

در حالت کلی در فصل اول سال جاری ۹۸٫۲ میلیون تلفن هوشمند در چین به فروش رسیده است که کاهش ۴٫۳ درصدی نسبت به فصل اول سال گذشته به خود دیده است.

منبع:phonearena

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید

نظرات بسته شده است.