فلای تودی

اپل پشتیبانی از فرمت Raw مخصوص 15 دوربین DSLR را به مک اضافه کرد

برای عکاسان حرفه‌ای، عکاسی با فرمت RAW یکی از استانداردهای روزمره عکاسی به شمار می‌رود. در سویی دیگر عکاسانی که حرفه‌ای نیستند، عکاسی با فرمت RAW، به دلیل عدم انجام هرگونه پردازش توسط دوربین انجام خواهد گرفت. این بدان معنا است که عکس گرفته‌شده، فشرده‌شده و یا فیلتر شده نیست.

نتیجه نهایی تصاویر تولید شده با فرمت RAW این است که عکاسان کنترل بیشتری بر روی آن دارند و می‌توانند تغییرات اعمالی بر روی عکس را بعد از گرفتن تصویر انجام دهند. عکاسان برای ویرایش عکس، نیاز به نرم‌افزارهایی همچون Adobe Lightroom دارند. اما اپل با عرضه به‌روزرسانی جدید برای دوربین‌های مجهز به‌ویژگی RAW، پشتیبانی از تصاویر RAW را برای 15 دوربین DSLR به سیستم‌عامل مک آورده است. با این به‌روزرسانی، عکس‌های گرفته‌شده با فرمت RAW توسط تعدادی قلیلی از دوربین‌های خاص، قادر به ویرایش این‌گونه فرمت‌ها به‌صورت کاملاً پیش‌فرض در سیستم‌عامل مک هستید. این دوربین‌ها خاص شامل دوربین‌های زیر است:

Canon EOS-1D X Mark II, Canon EOS 80D, Canon EOS Rebel T6 / 1300D / Kiss X80, Canon PowerShot G7 X Mark II, Olympus PEN-F, Panasonic LUMIX DMC-GF8, Panasonic LUMIX DMC-GX7 Mark II / GX80 / GX85, Panasonic LUMIX DMC-ZS100 / TZ100 / TX1Sony Cyber-shot DSC-RX10 III.

حجم این به‌روزرسانی 8.1MB است و می‌توانید آن را از بخش پشتیبانی سایت اپل دانلود کنید.

منبع
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد