دستیار اپل سیری اینک در تمامی اپلیکیشن‌ها فرامین صوتی را اجرا می‌کند [WWDC 2016]

کنفرانس توسعه دهندگان اپل یا همان WWDC 2016 همچنان در حال اجرا است و ما شاهد رونمایی از تازه‌ترین دستاوردهای کوپرتینویی‌ها هستیم. این کمپانی اعلام کرده است که با در اختیار قرار دادن آی پی آی‌های سیری به توسعه دهندگان، این سازندگان دستیار اپل را به متن اپلیکیشن‌های خود برده تا بتوانند دستورات صوتی را اجرا کرده و در واقع امکانات تازه‌ای را به کاربران خود اهدا کنند. ما دقیقاً چنین حرکتی را از سوی شرکت‌های آمازون، گوگل، فیس‌بوک و مایکروسافت نیز شاهد هستیم. همه این کمپانی‌ها در صدد آن هستند تا با ارائه دستورات صوتی متنوع و همچنین چت بوت‌های خود به کاربران، آن‌ها را در استفاده از تکنولوژی یاری کنند.

اگر به خاطر داشته باشید حدود 5 سال پیش بود که استیو جابز از دستیار اپل (Siri) که آن زمان بیشتر یک طرح الهام بخش بود رونمایی کرد. تا پیش از آن هیچ‌گاه ما دستیار صوتی را ندیده بودیم که قادر به صحبت کردن با شما باشد. استیو جابز اعلام کرد که آیفون‌های اپل قادر خواهند بود تا با استفاده از یک زبان محاوره‌ای برنامه ریزی شده و حاوی هوش مصنوعی، با کاربران صحبت کنند. بدون شک این قابلیت دستیار اپل سیری کوپرتینویی‌ها را نسبت به سایر رقبایشان متمایز می‌ساخت.

تا چندی پیش شاهد یکه تازی گوگل و مایکروسافت در عرصه دستیاران صوتی هوشمند بودیم. پس از این دو نوبت به آمازون رسید تا با دستیار صوتی الکسا بتواند حتی فیس‌بوک را نیز از گردنه رقاب‌ها حذف کرده و در بازی چت بوت‌ها به یک برتری مطلقی دست یابد.

حال نوبت به سیری می‌رسد که بتواند عرضه اندام کند. سیری قادر نیست تا به اپلیکیشن‌های غیر اپلی سرک بکشد که این عدم تعامل با سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های شخص ثالث می‌تواند یک عیب بزرگ برای آن باشد. این در حالی است که آمازون اکو با بیش از هزار سرویس و اپلیکیشن مختلف شخص ثالث تعاملی سازنده دارد. اما سیری دیگر نمی‌خواهد آن بچه‌ی ساکت میدان باشد. دستیار اپل قصد دارد تا همواره در هر شرایطی در کنار مصرف کنندگان بوده و فرامین صوتی آن‌ها را انجام دهد.

طی این کنفرانس اپل نشان داد که اینک سیری می‌تواند قدرتمندتر از همیشه عمل کند. شما با استفاده از دستیار اپل سیری قادر هستید تا به‌عنوان مثال یک پیام را بدون دخالت دستان خود برای یک دوست خود در پیام رسان WeChat ارسال کنید. اینک سیری قادر است برای شما کتاب بخواند و یا آنکه در هنگام رانندگی بدون نیاز به دست زدن به تلفن هوشمندتان از طریق سیری و اتصال به Carplay اپل مبلغی را به دوست خود ارسال کنید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع theverge
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.